IPL 2024 ରେ ହେଲା ଟଙ୍କା ର ବର୍ଷା, KKR ଏବଂ SRH ସହ RCB କୁ ମଧ୍ୟ ମିଳିଲା ଏତେ କୋଟି ଟଙ୍କା

  1. Home
  2. IPL Top News

IPL 2024 ରେ ହେଲା ଟଙ୍କା ର ବର୍ଷା, KKR ଏବଂ SRH ସହ RCB କୁ ମଧ୍ୟ ମିଳିଲା ଏତେ କୋଟି ଟଙ୍କା

ipl 2024 prize money


IPL 2024 ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଛି | ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ 8 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି କୋଲକାତା ଟ୍ରଫି ଜିତିଛି। 10 ବର୍ଷର ଦୀର୍ଘ ଅପେକ୍ଷା ପରେ 26 ମଇରେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତି KKR ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କଲା |

ଏହି ବିଜୟ ପରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା | କେଉଁ ଖେଳାଳି କେଉଁ ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି (IPL 2024 ସମସ୍ତ ପୁରସ୍କାର) ଏବଂ କେଉଁ ଖେଳାଳିମାନେ IPL 2024 ବାଇଗଣୀ ଏବଂ କମଳା କ୍ୟାପ୍ ସଜାଇଲେ, ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେବା |

ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ମ୍ୟାଚର ଖେଳାଳି ହୋଇଥିଲେ:

ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ KKR ଏବଂ HRH ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ କେକେଆରର ବିଜୟର ହିରୋ ଥିଲେ। ଯିଏ 3 ଓଭରରେ 14 ରନ୍ ଦେଇ 2 ଟି ବଡ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ |

ଏହି ଯୁବକ ସିଜନ ର ଉଦୀୟମାନ ଖେଳାଳି ହୋଇଥିଲେ:

ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ନୀତୀଶ ରେଡ୍ଡୀ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ 13 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 303 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ନୀତୀଶ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ଏମର୍ଜିଂ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ସିଜନ୍ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା |

SRH କୁ ମିଳିଲା ଫେୟାରପ୍ଲେ ପୁରସ୍କାର:

ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ରନର୍ ଅପ୍ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଫେୟାର ପ୍ଲେ ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କଲା |

ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ପର୍ପଲ କ୍ୟାପ ଜିତିଥିଲେ:

ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଆଇପିଏଲ 2024 ରେ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ 14 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 24 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ପର୍ପଲ କ୍ୟାପ୍ ର ବିଜେତା ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ |

ବିରାଟ କୋହଲି ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ଓରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ଜିତିଥିଲେ:

17 ତମ ସିଜନରେ ଆରସିବି ଓପନର୍ ବିରାଟ କୋହଲି ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ସେ 1 ଶତକ ଏବଂ 5 ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ସହାୟତାରେ 15 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 741 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ର ଓରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ବିଜେତା ଘୋଷିତ କରାଯାଇଥିଲା |

ଅଧିକାଂଶ ଛକା ମାରିବା ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର:

ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ଅଧିକାଂଶ ଛକା ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ | ଯିଏ ପୁରା 42 ଛକା ମାରିଥିଲେ | ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବାଧିକ ଛକା ହୋଇଛି।

IPL 2024 ସମସ୍ତ ପୁରସ୍କାର: ସବୁଠାରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଖେଳାଳି:

ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳ କେକେଆରର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସୁନୀଲ ନାରାୟଣଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ 2024 ମୋଷ୍ଟ ମୂଲ୍ୟବାନ ଖେଳାଳି ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସେ ସମଗ୍ର ସିଜନରେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ 488 ରନ୍ ଏବଂ 17 ୱିକେଟ୍ ଯୋଡିଥିଲେ।

ପିଚ୍ ଏବଂ ଫିଲ୍ଡ ପୁରସ୍କାର:

ପିଚ୍ ଏବଂ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ପୁରସ୍କାର ହାଇଦ୍ରାବାଦ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ କୁ ଯାଇଥାଏ |

IPL 2024 ପରେ କେଉଁ ଦଳ କେତେ ଟଙ୍କା ପାଇଲା ଏଠାରେ ଜାଣନ୍ତୁ:

ବିଜେତା: କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ - 20 କୋଟି ଟଙ୍କା |

ରନର୍ ଅପ୍: ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ - 13 କୋଟି ଟଙ୍କା |

ତୃତୀୟ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଦଳଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ବଡ ଟଙ୍କା ପାଇଲେ:

ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଦଳ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ 7 କୋଟି ଟଙ୍କା, ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଦଳ ରୟାଲ୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ 6.5 କୋଟି ଟଙ୍କା ମିଳିଛି ।