IPL 2024 ଜିତିବା ଲୋଭ ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମାଲିକାଣି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କୁ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତେଇ ଥିବା ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କୁ କଲେ ଅଧିନାୟକ

  1. Home
  2. IPL Top News

IPL 2024 ଜିତିବା ଲୋଭ ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମାଲିକାଣି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କୁ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତେଇ ଥିବା ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କୁ କଲେ ଅଧିନାୟକ

kaviya srh


ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ପୂର୍ବରୁ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳ ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛି | ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କୁ ଏହାର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବର୍ତ୍ତମାନର ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ODI ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଅଟନ୍ତି ।

ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଗତ ବର୍ଷ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ଟ୍ରଫି ଭାରତରେ ଜିତେଇଥିଲେ । ଭାରତରେ ଭାରତକୁ ହରେଇ ଥିବାରୁ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳ ତାଙ୍କୁ 20.50 କୋଟିରେ କିଣିଥିଲା ।

ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କଲା:

pat srh

ସୋନାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସୋମବାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ SRH ଦଳର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ହେବେ । ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କୁ 20.50 କୋଟିରେ କିଣିଥିଲା । ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ (6.80 କୋଟି ଟଙ୍କା) ନିଲାମରେ ସେମାନଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ମହଙ୍ଗା କ୍ରୟ ଥିଲା । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବେ ।

ଆଇଡେନ ମାର୍କାମ ଆଇପିଏଲରେ ଅଧିକ ସଫଳତା ପାଇନାହାଁନ୍ତି

ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ 2023 ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ (WTC) ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପୁରୁଷ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ଜିତିଥିଲେ । ଗତ ଦୁଇ ସିଜନରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ର ଅଧିନାୟକ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ସଫଳତା ମିଳି ନଥିଲା ।

ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ କେବେ ହେବ?

ଆଇପିଏଲ୍ 2016 ବିଜେତା ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମାର୍ଚ୍ଚ 23 ରେ ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ରେ ଦୁଇଥର ବିଜେତା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ବିରୁଦ୍ଧରେ 2024 ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ 27 ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପାଞ୍ଚ ଥର ବିଜେତା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ ।