ମୁମ୍ବାଇ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ଖବର, ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳି IPL 2024 ରୁ ହେଲେ ବାହାର, ପଢନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟ

  1. Home
  2. IPL Top News

ମୁମ୍ବାଇ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ଖବର, ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳି IPL 2024 ରୁ ହେଲେ ବାହାର, ପଢନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟ

Mumbai-Indians-1


ଆଇପିଏଲର ଉତ୍ସାହ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ, ସମସ୍ତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ସେମାନଙ୍କର ରଖାଯାଇଥିବା ଏବଂ IPL 2024 ପାଇଁ ମୁକ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ସିଜନ ପାଇଁ ନିଲାମ 19 ନଭେମ୍ବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ।

ଏହି ନିଲାମରେ ସମୁଦାୟ 1166 ଖେଳାଳି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖରାପ ଖବର ଆସିଛି । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ଆଗାମୀ 17 ତମ ସିଜନରେ ଏହି ଘାତକ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ । କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛି ।

ଏହି ବୋଲର ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ର ଅଂଶ ହେବେ ନାହିଁ:

Why Mumbai Indians bought Jofra Archer for Rs 8 crore ? despite he will not play in IPL 2022

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଆଇପିଏଲ 2024 ପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚରଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲା । ଏହା ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଖବର ଆସିଛି ଯେ ସେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ । ବାସ୍ତବରେ, 2024 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ଇସିବି) ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚରଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷର ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ରୁ ଓହରିଯିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ।

ମୁମ୍ବାଇ 8 କୋଟିରେ କିଣିଥିଲା:

2022 ଆଇପିଏଲ ପୂର୍ବରୁ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚରଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ 8 କୋଟିରେ କିଣିଥିଲା । ତେବେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ତାଙ୍କୁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ‘ମୁକ୍ତ’ କରିଥିଲା । 2023 ଆଇପିଏଲରେ, ଆଘାତ ହେତୁ ସେ ପୂରା ସିଜନରୁ ବାହାରେ ଥିଲେ ।

ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନ ପାଇଁ ଡିସେମ୍ବର 19 ରେ ଦୁବାଇରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ନିଲାମରେ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚରଙ୍କୁ ନାମ ନାହିଁ । ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ଆଘାତ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମେ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚରଙ୍କ ଆଇପିଏଲ୍ କ୍ୟାରିଅରକୁ ଦେଖିବା, ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 4 ଟି ସିଜନର ଅଂଶ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । 2018 ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଏହି ବୋଲର 40 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ 48 ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ପାଭିଲିୟନକୁ ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଛନ୍ତି । 2020 ଆଇପିଏଲରେ ସେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିବାବେଳେ 20 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।