ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦେଲେ ଅଜବ ବୟାନ, ହସି ହସି କହିଲେ "ମୋତେ ଏହା ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଲା ଯେ..."

  1. Home
  2. IPL Top News

ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦେଲେ ଅଜବ ବୟାନ, ହସି ହସି କହିଲେ "ମୋତେ ଏହା ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଲା ଯେ..."

pandya st


ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଯାତ୍ରା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶାଜନକ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗୁଜୁରାଟ ଠାରୁ 6 ରନ୍‌ ରେ ହାରିବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇକୁ SRH ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ 31 ରନରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଛି ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୋମାଞ୍ଚକର, ସ୍ମରଣୀୟ ଏବଂ ଅନେକ ନୂତନ ରେକର୍ଡରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା, ବିଜେତା ଦଳ ନ ହେବାର ନିରାଶା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ମୁହଁରେ ଦେଖାଯାଉନଥିଲା କିନ୍ତୁ ମନରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଇପାରେ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟ:

ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପସ୍ଥାପନାରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟସ୍ ସମୟରେ ଆମେ ଆଦୌ ଭାବି ନଥିଲୁ ଯେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ 277 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବ। ଆମେ ଏଥିରେ ଆମର ବୋଲରଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ । ୱିକେଟ୍ ଏସଆରଏଚ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ 500 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରାଯାଇଥିଲା । ଆମ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା, ଇଶାନ, ରୋହିତ, ତିଲକ ଏବଂ ଟିମ୍ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ।

ବୋଲିଂ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଆମର ଏକ ଯୁବ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ଏବଂ ଆମେ ଶିଖୁଛୁ, ଯାହାର ଫଳାଫଳ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ । କ୍ୱେନା ମାଫାକା ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ସେ ଯୁବକ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାବପ୍ରବଣ ଥିଲେ । ଭବିଷ୍ୟତ ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ | ତାଙ୍କୁ କିଛି ଅଭିଜ୍ଞତା ଦରକାର ।

ମ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ଏକ ନଜର :

ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି SRH 20 ଓଭରରେ 3 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 277 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। SRH ପାଇଁ ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍ 80, ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ 62 ଏବଂ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା 63 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

278 ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ 20 ଓଭରରେ 5 ୱିକେଟ୍ ରେ 246 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ ଇଶାନ କିଶନ 13 ବଲରେ 34 ରନ, ରୋହିତ ଶର୍ମା 12 ବଲରେ 26 ରନ, ନମନ 14 ବଲରେ 30 ରନ, ତିଲକ ଭର୍ମା 34 ବଲରେ 64 ରନ, ଟିମ ଡେଭିଡ 22 ବଲରେ ଅପରାଜିତ 42 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। କ୍ୟାପଟେନ ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 20 ବଲରେ 24 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

SRH 277 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା ​​। ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ଏକ ଇନିଂସରେ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର | ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ ଆରସିବି ନାମରେ ଥିଲା | 2013 ରେ ପୁଣେ ବିପକ୍ଷରେ ଆରସିବି 263 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା।

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ 246 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଆଇପିଏଲରେ ଏକ ଇନିଂସରେ ଏହା ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର | ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ 533 ରନ୍ ସ୍କୋର କରାଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ଆଇପିଏଲର ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ଏତେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦ୍ୱାରା 18 ଟି ଛକା ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ 20 ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ 38 ଟି ଛକା ମାରିଥିଲା, ଯାହା ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ।
ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା 16 ଟି ବଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ଆଇପିଏଲରେ SRH ପାଇଁ ଦ୍ରୁତତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବାର ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।

ସେହି ସମାନ ମ୍ୟାଚରେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡଙ୍କୁ ପଛରେ ଛାଡିଥିଲେ, ଯିଏ 18 ଟି ବଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି SRH ପାଇଁ ଦ୍ରୁତତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବାର ରେକର୍ଡ ରଖିଥିଲେ ।