ମୁମ୍ବାଇ ର ବିଜୟ ପରେ BCCI ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଲା ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଏହି କାରଣରୁ ଦେଲା ଦଣ୍ଡ

  1. Home
  2. IPL Top News

ମୁମ୍ବାଇ ର ବିଜୟ ପରେ BCCI ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଲା ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଏହି କାରଣରୁ ଦେଲା ଦଣ୍ଡ

bcci and pandya


ଆଇପିଏଲ 2024 ର 33 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (PBKS vs MI) ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ମୁମ୍ବାଇ ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ 9 ରନରେ ଜିତିଥିଲା ।

ଏହି ବିଜୟ ସତ୍ତ୍ୱେ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଭୁଲ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଅର୍ଥାତ୍ ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ସମଗ୍ର ବିଷୟ କ’ଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ବିସିସିଆଇ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଠାରୁ ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ କରିଛି:

ମୁଲାନପୁରରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ 9 ରନରେ ଜିତିଥିଲେ । ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ମୁମ୍ବାଇର ଏହା ହେଉଛି ତୃତୀୟ ବିଜୟ ।

pandya fined 12 lakhs

କିନ୍ତୁ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ବିରୋଧରେ ଧୀର ଓଭର ରନ୍ ପାଇଁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଆଇପିଏଲର ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅର୍ଥାତ୍ ବିସିସିଆଇ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ 12 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛି ।

ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ମୁମ୍ବାଇ ଓଭର ପୂରଣ କରିପାରି ନଥିଲା, ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ସେମାନେ 2 ଓଭର ପଛରେ ଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା ।