IPL 2021: CSK କୁ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଝଟକା, ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ହେଲେ ଆହତ, ଅଧିନାୟକ ଧୋନିଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ସମସ୍ୟା

IPL 2021 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ବାକି ନାହିଁ । ଏହାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ (CSK) ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI) ମଧ୍ୟରେ 19 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଖେଳାଯିବ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ଠିକ ପୂର୍ବରୁ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ଖରାପ ଖବର ଆସିଛି ।

ଦଳର ଷ୍ଟାର ଓପନର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ଙ୍କ ପାଇଁ ଦଳ ପରିଚାଳନାରେ ଅସୁବିଧା ବଢିଛି | ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ବର୍ତ୍ତମାନ କାରିବିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ସିପିଏଲ୍) ରେ ସେଣ୍ଟ୍ ଲୁସିଆଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବାରବାଡୋସ୍ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆହତ କାରଣରୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଫିଲଡିଂ କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଆଣ୍ଡ୍ରେ ଫ୍ଲେଟର ରହିଥିଲେ ।

ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ବହୁତ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି:

ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ (INSIODE SPORTS) ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଡୁପ୍ଲେସିସ୍ ଜଙ୍ଘ ମାଂସପେଶୀରେ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ତେବେ ଏହି ଆଘାତ କେତେ ଗଭୀର ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡି ନାହିଁ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏହି ଉତ୍ତମ ଖେଳାଳି ତଥାପି ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ରୂପରେ ଚାଲୁଥିଲେ ।

ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ଲେସିସ୍ ଖେଳାଯାଇଥିବା 7 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 320 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର୍ ତାଲିକାରେ ସେ ଏକ ନମ୍ବରରେ ଥିଲେ । ତେଣୁ ସମାନ ସିପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ଲେସିସ୍ ଏକ ମହାନ ଖେଳର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖାଇଥିଲେ । ଆହତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସେ 9 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 277 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଶତକ ଏବଂ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ଙ୍କ ଆଘାତ ପରେ ଦଳ ପରିଚାଳନା ସମ୍ମୁଖରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ସହ କିଏ ଓପନିଂ କରିବ । ଚେନ୍ନାଇର ଉଦଘାଟନ ପାଇଁ ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା ଏବଂ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁଙ୍କ ଭଳି ବିକଳ୍ପ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ପ୍ଲେସିସ୍ଙ୍କ ଫର୍ମ ତାଙ୍କୁ ଏହି ରେସରେ ଆଗରେ ରଖିଥାଏ । କ୍ୟାପଟେନ ଧୋନି ଏବଂ ଦଳ ପରିଚାଳନା ଆଶା କରିବେ ଯେ ପ୍ଲେସିସ୍ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଫିଟ୍ ହୋଇଯିବେ ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *