ଭାରତୀୟ ଦଳ କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ‘ହିଟମ୍ୟାନ୍’, ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ହେବେ ସାମିଲ !

ଭାରତୀୟ ଦଳର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଓପନର୍ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବର୍ତ୍ତମାନ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ନିଜେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତାଇବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ତାଙ୍କ ବୟସ ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି ଏବଂ ଆଗାମୀ କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ରୋହିତ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ବିଦାୟ ନେଇପାରିବେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ଦଳର ଖେଳାଳି କିଏ ଯିଏ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ।

ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଓପନିଂ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇପାରିବେ:

ବର୍ତ୍ତମାନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ 34 ବର୍ଷ ବୟସ ଏବଂ ଏହି ବୟସର କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ଅଧିକାଂଶ ଖେଳାଳି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ସହିତ ବିଦାୟ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ନୂଆ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଅଛି । ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲର ବିସ୍ଫୋରକ ଓପନର୍ ପୃଥିବୀ ସାଙ୍କୁ ଏହି ବଡ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇପାରେ । ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛନ୍ତି | ସେ ମାତ୍ର 21 ବର୍ଷ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଭବିଷ୍ୟତ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଛି ।

ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲରେ ପୃଥିବୀ ସାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତୁଳନୀୟ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ସହ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ପଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଦୁଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅନେକ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର କାରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି । ଚଳିତ ଆଇପିଏଲର ସିଜନରେ ମାତ୍ର 14 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ପୃଥିବୀ ସା 461 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚେନ୍ନାଇ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଯୋଗ୍ୟତା ମ୍ୟାଚରେ ସେ ମାତ୍ର 27 ବଲରେ ପଚାଶ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଅନେକ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ପୃଥିବୀ ସାଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଟ୍ ଅଛି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ଦ୍ରୁତତମ ଓପନର୍ କରିଥାଏ ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *