ଅଭିଷେକ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନେଇ ଯୁବରାଜଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ! କହିଲେ,“ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି….

  1. Home
  2. Cric Special

ଅଭିଷେକ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନେଇ ଯୁବରାଜଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ! କହିଲେ,“ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି….

Yuvi


ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଦଳ ଚୟନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଅଜିତ ଅଗରକର, କୋଚ୍ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।  

Yuvraj

ଏହି ସମୟରେ ଭେଟେରାନ କ୍ରିକେଟର ଯୁବରାଜ ସିଂ ଜଣେ ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯିଏ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଆସିଛନ୍ତି। ଯୁବ ଓପନର୍ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳ ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ, ନିର୍ଭୀକ ଏବଂ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି।

Abhishek

ଅଭିଷେକଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ରେ ତାଙ୍କର ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯୁବରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଷେକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି। ତେଣୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ୬ ମାସ ପରେ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ।

ଅଭିଷେକଙ୍କ ଉପରେ କେବଳ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇପାରିବେ। ବାସ୍ତବରେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଜାବରୁ ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଯୁବରାଜଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଗୁରୁ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରନ୍ତି। ସେ ସର୍ବଦା ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଟ୍ରେନିଂ କରନ୍ତି। ତେଣୁ, ଅଭିଷେକଙ୍କର ଶକ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଦୁର୍ବଳତା କ’ଣ ବୋଲି ଯୁବରାଜ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣନ୍ତି।

Yuvraj

ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗୁରୁ ଭାବରେ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କର ଅଭିଷେକ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପରେ ବିବୃତ୍ତି ଦେବାର ଅଧିକାର ରହିଛି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱଧାନରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ମଧ୍ୟ ଅଗ୍ରଗତି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜି ସେ କ’ଣ ତାହା କାହାକୁ ବୁଝାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ଏକ ଭିନ୍ନ ଢଙ୍ଗରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ସେ ନିର୍ଭୀକ ଏବଂ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି।

Abhishek

ବୋଲରମାନେ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଶର୍ମା ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଏବଂ ଡବଲ୍ସ ଅପେକ୍ଷା ଚାରି ଓ ଛକାରେ ଅଧିକ କାରବାର କରୁଛନ୍ତି। ଅଭିଷେକ ୮ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨୮୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ୨୬ ଛକା ଓ ୨୧ ଚୌକା ଆସିଛି। ଯଦି ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏହିପରି ଜାରି ରହେ, ତେବେ ୨୩ ବର୍ଷୀୟ ଅଭିଷେକଙ୍କୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଭାରତୀୟ ଦଳର ଜର୍ସିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ।