ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023: ଏହି ଛୋଟ ଦେଶ ହଠାତ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ କଲା ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ, ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଏହି ଦଳ ର ନାମ ଜାଣନ୍ତି

  1. Home
  2. Cric Special

ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023: ଏହି ଛୋଟ ଦେଶ ହଠାତ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ କଲା ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ, ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଏହି ଦଳ ର ନାମ ଜାଣନ୍ତି

namimbia team


ଅଣ୍ଡର -19 କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2024: ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ପାଇଁ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଅକ୍ଟୋବର 5 ରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ଯାହାର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ନଭେମ୍ବର 19 ରେ ଖେଳାଯିବ । ଏଥି ସହିତ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଅଣ୍ଡର -19 କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳାଯିବ । ଏକ ଛୋଟ ଦେଶର ଏକ ଦଳ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ଅଣ୍ଡର -19 କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ଦେଶ ହେଉଛି ତୃତୀୟ ଦଳ ।

ଏହି ଦଳ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି:

ନାମିବିଆ ଦଳ ଅଣ୍ଡର -19 କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି । ଗତ ମାସରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ନେପାଳ ଏସୀୟ କ୍ୱାଲିଫାୟର ଜିତି ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲା ।

ଏଥି ସହିତ ନାମିବିଆ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଯୋଗ୍ୟତା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତି ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ସମୁଦାୟ 16 ଟି ଦଳ ଅଣ୍ଡର -19 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ଏହି ସବୁ ଦଳ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2024 ରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ:

namimbia c team

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ବାଂଲାଦେଶ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଭାରତ, ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ, ପାକିସ୍ଥାନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଆୟୋଜକ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ ବିଶ୍ୱକପ (U-19 ବିଶ୍ୱକପ) ପାଇଁ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ନାମିବିଆ, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ନେପାଳ ଆଞ୍ଚଳିକ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି । ଆଞ୍ଚଳିକ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରୁ ମୋଟ 5 ଟି ଦଳ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଏକ ଅଂଶ ହେବେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ଦୁଇଟି ଦଳ ୟୁରୋପର ଯୋଗ୍ୟତା ଏବଂ ଆମେରିକା ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ।

ଶେଷ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଏହି ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା:

ୟୁରୋପ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଇଟାଲୀ, ଗୁର୍ନସି, ଜର୍ସି, ନରୱେ ଏବଂ ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ। ଅଗଷ୍ଟ 6-12 ମଧ୍ୟରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ୟୁରୋପର ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଆମେରିକାର ଅଞ୍ଚଳର ଯୋଗ୍ୟତା ଅଗଷ୍ଟ 11 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯେଉଁଥିରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା, ବରମୁଣ୍ଡା, ଆୟୋଜକ କାନାଡା, ସୁରିନାମ ଏବଂ ଆମେରିକାର ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।