ଆରସିବି ଛାଡ଼ି ଏହି ଦଳରୁ ଖେଳିବେ ବିରାଟ କୋହଲି! ଏହି ଖେଳାଳି କରିଲେ ବଡ଼ ଦାବି….

  1. Home
  2. Cric Special

ଆରସିବି ଛାଡ଼ି ଏହି ଦଳରୁ ଖେଳିବେ ବିରାଟ କୋହଲି! ଏହି ଖେଳାଳି କରିଲେ ବଡ଼ ଦାବି….

Virat


ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାର ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ପୁଣି ଥରେ ପୂରଣ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ। ୨୨ ମଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏଲିମେଟର ମ୍ୟାଚରେ ଆରଆରସି ୪ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ହିଁ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ଦଳର ୧୬ ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷା ୧୭ ବର୍ଷରେ ପରିଣତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ RCB ପୁନର୍ବାର IPL ୨୦୨୫ ରେ ଏହାର ପ୍ରଥମ ଟାଇଟଲ୍ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ।

Virat

ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ଭେଟେରାନ ଖେଳାଳି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଆଇପିଏଲରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଆରସିବି ପାଇଁ ଖେଳିଥିବା କେଭିନ ପିଟରସେନ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ପିଟରସେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲି ଜଣେ ଖେଳାଳି ଯିଏ ଟାଇଟଲ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ସେ ଏକ ଏଭଳି ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ, ଯିଏ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରଫି ଜିତାଇପାରିବ। ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍।

Peterson

ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ବସିନ୍ଧା ଅଟନ୍ତି। ଆରସିବି ଭଳି ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍। ବିରାଟ କୋହଲି ୨୦୦୮ ମସିହାରୁ ଆରସିବି ସହିତ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି। ଗତ ୧୭ ସିଜନ ହେବ ବିରାଟ ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଥର ସେ ଏକକ ଭାବରେ ଦଳକୁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଣିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଅଭାବରୁ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆରସିବିକୁ ଚାମ୍ପିଅନ୍ କରିପାରି ନାହାଁନ୍ତି। ଏପରିକି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ କୋହଲି ୧୫ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୭୪୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ଧାରକ ଅଟନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦଳର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ରେ ନାହାଁନ୍ତି, ଯାହାକି ଏହି ସିଜିନରେ ଆରସିବି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି।

Dc

ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ଦଳର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଏହା ହିଁ କାରଣ ଥିଲା। ପରେ, ଲଗାତାର ୬ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ଦଳ ଏହାକୁ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ରାଜସ୍ଥାନ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ଦଳ ବାଦ୍ ପଡିଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିରାଟଙ୍କ ନିରାଶ ହେଉଥିବାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ଦେଖି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଆରସିବି ଛାଡିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି। ବିରାଟ ୨୦୦୮ ଠାରୁ RCB ର ଏକ ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି, ବିରାଟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲିଗରେ ୨୫୨ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ସେ ୮ ଶତକ ଏବଂ ୫୫ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ସହାୟତାରେ ମୋଟ ୮୦୦୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଆଭରେଜ ୩୮.୬୭ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୧୩୧.୯୭ ରହିଛି। ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ସହିତ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ସେହି ଖେଳାଳି ଯିଏକି ଆଇପିଏଲରେ ସର୍ବାଧିକ ଶତକ ଓ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଆରସିବିର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଆସିଛି।  ତେଣୁ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳନ୍ତି, ଆରସିବି ତାଙ୍କୁ ଛାଡିବାର କୌଣସି ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ।