ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କୋଚ୍ ହେବାପରେ ବଦଳିଯିବ ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ! ପୁଣିଥରେ ଦଳରେ ମିଳିବ ସ୍ଥାନ….​​​​​​​

  1. Home
  2. Cric Special

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କୋଚ୍ ହେବାପରେ ବଦଳିଯିବ ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ! ପୁଣିଥରେ ଦଳରେ ମିଳିବ ସ୍ଥାନ….​​​​​​​

Umran


ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହେବା ଏକପ୍ରକାର ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି।  ବିସିସିଆଇ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ନାମ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରିପାରେ। ଯଦି ଗୌତମ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଜଣେ ଖେଳାଳି ପୁନର୍ବାର ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଫେରିବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

Gambhir

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରତି ଅନେକ ଅନ୍ୟାୟ କରାଯାଇଛି।  ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଏହି ଖେଳାଳୀ ଏକ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଡ୍ରପ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏବେ ପରିସ୍ଥିତି ହେଉଛି ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି।  କିନ୍ତୁ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଆଗମନ ସହିତ ସେ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି। ଏହି ଖେଳାଳୀ କିଏ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି।  ତାଙ୍କୁ ଗତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ସିରିଜ୍ ପରେ ସେ ପୁନର୍ବାର ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ପାଇନାହାଁନ୍ତି।  ଗତ ବର୍ଷ ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ତାଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ମଧ୍ୟରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି।  କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହେବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଭାରତରେ ବୋଲର ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କ ଶୈଳୀର ଖୁବ୍ କମ୍ ବୋଲର ଅଛନ୍ତି।

Malik

ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା ଯେ, ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ସହ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି।  ସେ ୧୫୫ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି। ଏହି ଶୈଳୀର ଖୁବ୍ କମ୍ ବୋଲର ଭାରତ ପାଖରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ରେଜ୍ ଅଛି। ଯେତେବେଳେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ସେତେବେଳେ ମଲିକ୍ ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି।

Umran

୨୪ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଖେଳାଳି ୧୦ ଟି ଦିନିକିଆରେ ୧୩ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାବେଳେ ୮ ଟି ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ୧୧ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ମଲିକ ୨୬.୧୦ ରେ ଆଭରେଜ୍ ସହିତ ୨୬ ଟି ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୨୯ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।  ୨୦୨୨ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନ ଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେ ୨୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।