ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱ ଭୁଲିଗଲେ ଗିଲ୍! ସିଲେକ୍ସନ ନ ହେବାପରେ ସଙ୍କଟରେ ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର….

  1. Home
  2. Cric Special

ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱ ଭୁଲିଗଲେ ଗିଲ୍! ସିଲେକ୍ସନ ନ ହେବାପରେ ସଙ୍କଟରେ ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର….

Gill


ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଜୁଲାଇ ୬ ତାରିଖରୁ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ଜିମ୍ବାୱେ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରକୁ ସଂକଟରେ ପକାଇ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ଗିଲଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁ, ଉଭୟଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଥର ଏକାଠି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

Gill

କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଗିଲଙ୍କ ଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇନାହିଁ। ଏହା ଜଣା ଯେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳରେ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିନାହିଁ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ଶୁଶମାନ ଗିଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିନାୟକ ଦଳରେ କିଶନ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି। କାରଣ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି।

Gill

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଫେବୃଆରୀରେ ବିସିସିଆଇ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ସେମାନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚୁକ୍ତିରୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲା। ରଣଜୀଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିଥିବାରୁ ବିସିସିଆଇ ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆୟର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜରେ ଫେରୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶୁଶମାନ ଗିଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିନାୟକ ଦଳକୁ ଇଶାନ ଫେରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଶା ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହିପରି କିଛି ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ କିଶାନ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିକୁ ଅଣଦେଖା କରିଥିଲେ।

Ishan

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚୁକ୍ତିରୁ ବାଦ୍ ଦେଇଥିଲା। ଏହାର ଅର୍ଥ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ରହିବେନାହିଁ। ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ମୋଟ ୨ ଟେଷ୍ଟ, ୨୭ ଟି ଏକଦିବସୀୟ ଏବଂ ୩୨ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ଦୁଇ ଟେଷ୍ଟରେ ୭୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଏକଦିବସୀୟ ରେ ୯୩୩ ରନ୍ ଏବଂ ଟି-୨୦ ରେ ୭୯୬ ରନ୍ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ତାଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟରରେ ୧୬ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।