ବିରାଟ କି ରୋହିତ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟେ ଶେଷ ବିଶ୍ୱକପ….

  1. Home
  2. Cric Special

ବିରାଟ କି ରୋହିତ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟେ ଶେଷ ବିଶ୍ୱକପ….

Team india


ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛି। ନେଟ୍ସ ସେସନରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଭେଟେରାନ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଧିକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ଖେଳୁଛନ୍ତି।

India

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଯଶସ୍ୱୀ ଜୟସୱାଲ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଶିବମ ଦୁବେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଶେଷ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ। ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯାହାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ ଶେଷ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ।

Kohli

ଜୁନ୍ ୫ ରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପରି ବରିଷ୍ଠ ତଥା ଭେଟେରାନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ।

Jadeja

କିନ୍ତୁ, ଏହା ୩୫ ବର୍ଷୀୟ ଜାଡେଜାଙ୍କ ପାଇଁ ଶେଷ ଆଇସିସି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ୨୦୧୬, ୨୦୨୧ ଏବଂ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ବିଶ୍ୱକପରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ, ସେ କିଛି ବିଶେଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କ କାରଣରୁ ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳୁନାହିଁ। ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣାଯାଇଥାଏ। ସେ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ଆଧାରରେ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତକୁ ଜିତାଇଛନ୍ତି। ସେ ବୋଲିଂରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

Jadeja

କିନ୍ତୁ, ସେ ବ୍ୟାଟିଂରେ କୌଣସି ବିଶେଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହାଁନ୍ତି। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବିଦା କରାଯାଇପାରେ। ଜାଡେଜା ଯଦି ଏଥର ଫ୍ଲପ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଶେଷ ପ୍ରମାଣ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସଂସ୍କରଣରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇପାରେ। ଆଇସିସି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ନମ୍ବର ୧ ସ୍ଥାନରେ ରହି ସାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ମାରାତ୍ମକ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣାଯାଏ। କିନ୍ତୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଟି-୨୦ରେ ତାଙ୍କ ନାମରେ କୌଣସି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ନାହିଁ। ସେ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ୬୬ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ସେ ୩୬ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି।  ଟି-୨୦ ରେ ଜାଡେଜା ହାରାହାରି ୨୨.୮୫ ଆଭରେଜ ସହିତ ୪୮୮ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି |