ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳିବେ ଏହି ଖେଳାଳି! ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଅଛି ରୋହିତଙ୍କ ହାତ….

  1. Home
  2. Cric Special

ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳିବେ ଏହି ଖେଳାଳି! ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଅଛି ରୋହିତଙ୍କ ହାତ….

Siraj


ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି, ଏହି ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଆମେରିକା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ କରାଯିବ। ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଜୁନ ୫ ତାରିଖରେ ଖେଳି ଏହାର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ କରିବ।  କିନ୍ତୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ପ୍ରାୟ ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବହୁତ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।  କାରଣ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ରୋହିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଖେଳାଳୀ କିଏ?

Team india

ଏହା ଜଣା ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ୧୫ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହିତ ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବୋଲର ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂର ସମସ୍ତ ଭାର ବୁମ୍ରାଙ୍କ ହାତରେ ରହିଛି। ଏଥିସହିତ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଆଜିକାଲି ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି।

Siraj

କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ କାହିଁକି ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି?  ଏହା ବୁଝିବା କଷ୍ଟକର ଅଟେ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ରେ ସିରାଜଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବହୁତ ଖରାପ ରହିଛି। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ମଧ୍ୟ ସିରାଜଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଶେଷ କିଛି ରହିନାହିଁ। ବିଶେଷ କରି ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ସେ ସେତେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନାହାଁନ୍ତି। ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ସିରାଜ ଜଣେ ଭଲ ବୋଲର ନୁହଁନ୍ତି। ସେ ଜଣେ ଭଲ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ଦିନରେ ଏକପାଖିଆ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତାଇ ପାରିବେ।

Siraj ipl

କିନ୍ତୁ ଯଦି ତାଙ୍କର ଦିନ ଭଲ ନାହିଁ ତେବେ, ସେ ବହୁତ ରନ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟରେ ଦଳ ପାଇଁ ଏହା ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ତେଣୁ ସିରାଜଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଜଣେ ବୋଲର ଯାହାର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଫର୍ମ ଭଲ ଥିଲା ତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ରହିଥାନ୍ତା। ଏଥିପାଇଁ ଟି.ନଟରାଜନ ଜଣେ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିପାରିଥାନ୍ତେ, ଯିଏ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ସିଜନରେ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ମଧ୍ୟ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

Siraj

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୩୩.୦୬ ଆଭରେଜରେ ୧୬ ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆମେ ସିରାଜଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ସେ ମୋଟ ୧୦ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ୨୭ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।