ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ ଭାରତକୁ ଜିତାଇ ଆସୁଛନ୍ତି ମ୍ୟାଚ! କିନ୍ତୁ, ଏବେ ବିଶ୍ୱକପ ପ୍ଲେଇଂ ୧୧ ରେ ରୋହିତ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି ସ୍ଥାନ….

  1. Home
  2. Cric Special

ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ ଭାରତକୁ ଜିତାଇ ଆସୁଛନ୍ତି ମ୍ୟାଚ! କିନ୍ତୁ, ଏବେ ବିଶ୍ୱକପ ପ୍ଲେଇଂ ୧୧ ରେ ରୋହିତ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି ସ୍ଥାନ….

Rohit


ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ୧୫ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାଛିଥିଲେ। ଏହି ଦଳରେ କିଛି ଏପରି ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ମନେ ହେଉଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ ବୋଧହୁଏ ରୋହିତଙ୍କ ମନ ବଦଳି ଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ଏପରି କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦୂରେଇ ରଖାଯାଇଛି ଯେଉଁମାନେ ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି।

India

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ବାମହାତୀ ଲେଗ ସ୍ପିନର କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ନାମ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଥିଲା, ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ଖେଳୁଥିବା ନେଇ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ନିଶ୍ଚିତ ରହିଥିଲେ। ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରୁ ବାଦ ଦେଇ କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା କୁଲଦୀପଙ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଏକାଦଶରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ ନୁହେଁ।

Kuldeep

କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ଏକାଦଶରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାଙ୍କ ପରିଚାଳନା ରଣନୀତିର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇପାରେ। ବାସ୍ତବରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଜାଣନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ତାଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ପିନର। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳାଇବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳାଇବା ଉଚିତ ହେବ, ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍।

Kuldeep

ଏଥିସହ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ପିଚ୍ ଅନୁଯାୟୀ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ। ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଟର୍ନିଂ ପିଚରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ। କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ଟି-୨୦ କ୍ୟାରିୟର ବହୁତ ଭଲ ରହିଛି। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଟି-୨୦ ରେ କମ୍ ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଇଥିବା ସୁଯୋଗରେ ତାଙ୍କର ସଫଳତା ଶତକଡା ଭଲ ରହିଛି। ୨୦୧୭ ରେ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା କୁଲଦୀପ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୫ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଏତେ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କ ନାମରେ ୫୯ ୱିକେଟ୍ ରହିଛି। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ରେ କୁଲଦୀପଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ସେ ସମସ୍ତ ବଡ ମ୍ୟାଚରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ।