ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପତ୍ତା କାଟୁଥିଲେ ଏହି ୨ ଖେଳାଳି! ଏବେ ସେହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିବନି ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ମଉକା….

  1. Home
  2. Cric Special

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପତ୍ତା କାଟୁଥିଲେ ଏହି ୨ ଖେଳାଳି! ଏବେ ସେହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିବନି ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ମଉକା….

Hardik pandya


ଆଜିକାଲି ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ସହିତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ ରହିଥିଲେ।  ପାଣ୍ଡ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଭାରତ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଆସି ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପରି କେହି ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିନଥିଲେ।

India

ତେବେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ବିଜୟରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛି। କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ଅନୁଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଜୟ ଶଙ୍କର, ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଏବଂ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟରଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ଶଙ୍କର ଏବଂ ଆୟର କିଛି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଷ୍ଟକର ମନେ ହେଉଛି।

Hardik

ଏଥର ଶିବମ ଦୁବେଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ଭଳି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ରହିଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୩୨ ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ।

Venky

ଏହା ପରେ ଦଳ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଅପରାଜିତ ୫୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ବୋଲିଂରେ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୫ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୮ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଶିକାର କରିଛନ୍ତି। ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ୮୬ ଟି ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୧୭୬୯ ରନ୍ କରିବା ସହିତ ୮୪ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ୯୭ ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ୧୪୩୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ସହିତ ସେ ୮୧ ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି।

Shanker

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ଦଳର ଅଧିନୟକତ୍ଵ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ରାଗିଯାଇ ମୁମ୍ବାଇ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ କରିଥିଲେ। କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ ଖରାପ ଟ୍ରୋଲିଂର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଚାପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ସହିତ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତେବେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।