ଏହି 5 ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାରତ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଶତକ, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

  1. Home
  2. Cric Special

ଏହି 5 ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାରତ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଶତକ, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

Top 5 batsman


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର: ଭାରତ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଲିକାରେ ଶୁବମନ ଗିଲ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।  ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଟି -20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ସେ 126 ରନ୍‌ର ଏକ ଇନିଂସ ଖେଳି ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହା ସହ ସେ କ୍ରିକେଟର ଟେଷ୍ଟ, ODI ଏବଂ ଟି -20 ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଫର୍ମାଟରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ପଞ୍ଚମ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଶୁବମନ ଗିଲଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ସୁରେଶ ରାଇନା, ରୋହିତ ଶର୍ମା, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିସାରିଛନ୍ତି। 2010 ମସିହାରେ ଟି -20 ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ସୁରେଶ ରାଇନା ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଥିଲେ। ଏହା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ବଡ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ସେ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ 4 ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

Top 3 batsman

କେଏଲ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ 100 ରନର ମାର୍କ ଛୁଇଁଛନ୍ତି ଏବଂ ଗତ ବର୍ଷ ଏସିଆ କପ୍ ସମୟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଟି -20 ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ମହାନ ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ତାଲିକାରେ ଯୁବ ଓପନର୍ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଯୋଡି ହୋଇଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଦେଖନ୍ତୁ ଫୋଟୋ: ଲାଇଭ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଶୁବମନ ଗିଲଙ୍କୁ ପ୍ରୋପଜ କଲେ ଏହି ସୁନ୍ଦରୀ, ବିବାହ ପାଇଁ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କଲେ ଜିଦ୍

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 63 ବଲରେ 126 ରନ୍ କରି ଶୁଭମନ୍ ଗିଲ୍ ଏହି ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ 12ଟି ଚୌକା ଓ 7ଟି ଛକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ସେ ତାଙ୍କ ଇନିଂସ ସମୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି।

Shubman gill

ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଗତ ବର୍ଷ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ 122 ରନ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତିନି ନମ୍ବର ଅଛନ୍ତି ଯିଏକି 118 ରନର ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି।