ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ପାଇଲେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଲ୍ଡର ଭାବରେ ପୁରସ୍କାର! ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଭିଡ଼ିଓ….

  1. Home
  2. Cric Special

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ପାଇଲେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଲ୍ଡର ଭାବରେ ପୁରସ୍କାର! ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଭିଡ଼ିଓ….

Surya


୧୧ ବର୍ଷର ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ମରୁଡ଼ିକୁ ସମାପ୍ତ କରି ଭାରତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଛି।  ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ୭ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଜିତିଛି। ଏହି ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଜିତିବାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅବଦାନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଶେଷ ଓଭରରେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ନେଇଥିବା ଡେଭିଡ ମିଲରଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ମ୍ୟାଚର ସବୁଠାରୁ ବଡ ମୋଡ଼ ଥିଲା।  ଏହି ଚମତ୍କାର କ୍ୟାଚ ଧରିବା ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ତାଙ୍କୁ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ପଦକ ଦିଆଯାଇଛି, ଯାହାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

India

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଗତ ବର୍ଷର ଏକଦିବସିୟ ବିଶ୍ୱକପ ପରଠାରୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ଏକ ପରମ୍ପରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଫିଲ୍ଡିଂ କରୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡିଂ କୋଚ୍ ଟି.ଦିଲୀପଙ୍କଠାରୁ ପଦକ ମିଳିଥାଏ। ଏହି ପରମ୍ପରା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଥିଲା। ଏହି ସିରିଜରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଭାରତୀୟ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ଫିଲ୍ଡିଂ ପଦକ ପାଇଥିଲେ।


ନିମ୍ନରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡିଂ ପଦକ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଶେଷ ଓଭରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଜିତିବା ପାଇଁ ୧୬ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ବଲ ଦେଇଥିଲେ। ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଡେଭିଡ ମିଲର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ରହିଥିଲେ।

ଡେଭିଡ ମିଲର ପ୍ରଥମ ବଲକୁ ଛକା ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ସୀମାରେଖା ପାଖରେ ଏକ ଚମତ୍କାର କ୍ୟାଚ ଧରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି କ୍ୟାଚ ଭାରତର ବିଜୟର ସବୁଠାରୁ ବଡ ମୋଡ଼ ଭାବରେ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ୧୭୭ ରନ୍‌ର ଜବାବରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ୨୦ ଓଭରରେ ୮ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ମାତ୍ର ୧୬୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲା ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୭ ରନରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା।

Catch

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବୋଲରମାନେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।  ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଜୟର ସବୁଠାରୁ ବଡ ହିରୋ ଭାବରେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ୬ ରନରୁ କମ୍ ଇକୋନୋମିରେ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୨ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ୨୦ ରନ୍ ପାଇଁ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।