ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: ଗିଲ ଶତକ କରିବା ପରେ ରୋହିତଙ୍କୁ କଲେ ଆଲିଙ୍ଗନ, ପରେ ବ୍ୟାଟ୍ କୁ ଚୁମି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସମେତ ସମଗ୍ର ଦଳକୁ କଲେ ସଲାମ

  1. Home
  2. Cric Special

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: ଗିଲ ଶତକ କରିବା ପରେ ରୋହିତଙ୍କୁ କଲେ ଆଲିଙ୍ଗନ, ପରେ ବ୍ୟାଟ୍ କୁ ଚୁମି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସମେତ ସମଗ୍ର ଦଳକୁ କଲେ ସଲାମ

Subhman gill


ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ ତାରିଖରୁ ଧର୍ମଶାଲାରେ ଖେଳାଯାଉଛି। ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ବୋଲିଂ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ ସହ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ଉପରେ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ ଜିତିଥିଲା। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଶୁବମାନ ଗିଲ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ଶତକର ସେଲିବ୍ରେସନ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଶେଷ ଥିଲା, ଯାହାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

Subhman gill

ଲଗାତାର ଚାରିଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ନିଜ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ପାଇଁ ଧରମଶାଳା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ ସ୍ମରଣୀୟ ରହିବ। ସେ ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନର ୫୮.୨ ଓଭରରେ ଶୋଏବ ବଶୀରଙ୍କୁ ଚୌକା ମାରି ନିଜର ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ।

Gill

ଏହା ପରେ ଗିଲ ହେଲମେଟ ଖୋଲି ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବାକୁ ଆସିଥିବା ପିତାଙ୍କ ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବାପା ତାଙ୍କୁ କରତାଳି ଦେଇ ଉତ୍ସାହିତ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ତାଙ୍କ ଶତାବ୍ଦୀ ପରେ ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟକୁ ଚୁମ୍ବନ ଦେଇ ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଅଭିବାଦନ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଯାହାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଗିଲ୍ ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନଙ୍କ ବଲରେ କ୍ଲିନ ବୋଲ୍ଡ ହେବା ଆଗରୁ ୧୧୦ ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଭାରତ ତାଙ୍କର ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଶତକ ବଳରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୮ ୱିକେଟ ହରାଇ ୪୭୩ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ଏଥିସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ୨୫୫ ରନରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି।


ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଫ୍ଲପ୍ ହେବା ପରେ ସବୁ ଦିଗରୁ ଗିଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୧୦୪ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳି ଚମତ୍କାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଇନିଂସ ପୂର୍ବରୁ ସେ କ୍ରମାଗତ ୧୩ ଟି ଟେଷ୍ଟ ଇନିଂସରେ ଫ୍ଲପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଗିଲଙ୍କ ଚମତ୍କାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ତାଙ୍କ ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କ ମୁହଁରେ ଚାପୁଡ଼ା ସଦୃଶ କାମ କରିଛି।