ପୂର୍ବରୁ କେବେ ବି ଦେଖା ଦେଇନଥିଲା ଏଭଳି ଛକା ଓ ଚୌକାର ବର୍ଷା! କାର୍ତ୍ତିକ-ହେଡଙ୍କ ତୁଫାନି ବ୍ୟାଟିଂରେ ବୋଲର ନିରାଶ…..

  1. Home
  2. Cric Special

ପୂର୍ବରୁ କେବେ ବି ଦେଖା ଦେଇନଥିଲା ଏଭଳି ଛକା ଓ ଚୌକାର ବର୍ଷା! କାର୍ତ୍ତିକ-ହେଡଙ୍କ ତୁଫାନି ବ୍ୟାଟିଂରେ ବୋଲର ନିରାଶ…..

Rcb vs srh


ସୋମବାର ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚଟି ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏଠାରେ ରନର ବର୍ଷା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଚୌକା ଓ ଛକାର ଏପରି ବର୍ଷା ପୂର୍ବରୁ କେବେବି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା।

Srh

କେବଳ ଆଇପିଏଲରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ଏତେ ରନ୍ ସ୍କୋର ହୋଇନଥିଲା। ୨୬୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳ ୨୫ ରନରେ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିବା ଘଟଣାରୁ ଏହି ରନ୍ ଝଡ଼କୁ ଆକଳନ କରାଯାଇପାରିବ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦଳ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଟସ୍ ଜିତି ସୋମବାର ନିଜ ଘରୋଇ ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା। ସତେ ଯେପରି ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଲଟେରୀ ଭାବରେ ନେଇଥିଲେ। ସେମାନେ ପ୍ରଥମ ଓଭରରୁ ହିଁ ରନ୍ ଲୁଟିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ ୮୧ଟି ବଉଣ୍ଡରୀ (୪୩ଟି ଚୌକା ଏବଂ ୩୮ଟି ଛକା) ଲାଗିଥିଲା ଯାହାକି କୌଣସି ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚରେ ସର୍ବାଧିକ ଅଟେ।

Dk

ଯେତେବେଳେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଇନିଂସ ୨୦ ଓଭର ପରେ ଶେଷ ହୋଇଗଲା, ସ୍କୋର ବୋର୍ଡରେ ଏହି ଦଳ ୩ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୨୮୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ସାରିଥିଲେ। ଆଇପିଏଲର ୧୭ ବର୍ଷରେ ଏହା କୌଣସି ଦଳର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସ୍କୋର ଥିଲା। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ ୩ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୨୭୭ ରନ୍ ଥିଲା, ଯାହା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦ୍ୱାରା ଚଳିତ ବର୍ଷ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଓପନର୍ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ୪୧ ବଲରେ ୧୦୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ସେ ୩୯ ତମ ବଲରେ ନିଜର ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଯେ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହା ଦ୍ରୁତତମ ଶତକ ଅଟେ। ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ୨୮୭ ରନ୍ ଜବାବରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୬୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା।  

Srh

ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏହି ବିଜୟ ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ପରାଜୟ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋରର ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ ୫୪୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରାଯାଇଥିଲା। ଆଇପିଏଲ୍ ସମେତ ଯେକ କୌଣସି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚର ଉଭୟ ଇନିଂସରେ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ଅଟେ। ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ୨୨ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ।  

ଆଇପିଏଲରେ ଗୋଟିଏ ଇନିଂସରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାର ଏହା ଏକ ରେକର୍ଡ ଅଟେ। ଏହାର ଜବାବରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳ ୧୬ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲା। ଏହିପରି ଭାବରେ ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ ୩୮ଟି ଛକା ସ୍କୋର ହୋଇଥିଲା। ଆଇପିଏଲର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ଛକାର ରେକର୍ଡ ଅଟେ। ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ରିସ୍ ଟୋପଲି ୬୮ ରନ୍ ଏବଂ ବିଜୟକୁମାର ବୈଶାକ ୬୪ ରନ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ। ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ୪ ଓଭରରେ ୫୨ ରନ୍ ଏବଂ ୟଶ ଦୟାଲ ୪ ଓଭରରେ ୫୧ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ।