ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଶ୍ରୀସନ୍ତଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଦଳ! ରିଙ୍କୁ ଓ ଗିଲ୍ ପଡିଲେ ବାଦ୍ ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ସାମିଲ….

  1. Home
  2. Cric Special

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଶ୍ରୀସନ୍ତଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଦଳ! ରିଙ୍କୁ ଓ ଗିଲ୍ ପଡିଲେ ବାଦ୍ ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ସାମିଲ….

Rinku and gill


ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ର ରୋମାଞ୍ଚ ପରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀମାନଙ୍କୁ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ ର ରୋମାଞ୍ଚ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଏହି ଆଇସିସି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଜୁନ୍ ୧ ତାରିଖରୁ ୨୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେରିକା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଜୁନ୍ ମାସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟରେ କେଉଁ ଖେଳାଳି ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ସେ ନେଇ ନିରନ୍ତର କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଜାରି ରହିଛି।

Sreesanth

ଏହି ଆଇସିସି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦଳ ଘୋଷଣା ପରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏହି ସସପେନ୍ସ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।  କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳିମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଆଇସିସି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚୟନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଏସ ଶ୍ରୀସନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି।  

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଏସ୍ ଶ୍ରୀସନ୍ତ ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ୧୫ ଜଣିଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କରୁଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସଞ୍ଜୟ ମଞ୍ଜରେକର, ଇରଫାନ ପଠାନ ୧୫ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ତେବେ ୧୫ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଦଳରେ ଶ୍ରୀସନ୍ତ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସେ ଏଠାରେ ତାଙ୍କ ଦଳରେ ରିଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି। ଏଥିସହ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

Rinku

ଶ୍ରୀସନ୍ତ ରିଙ୍କୁ ଏବଂ ଗିଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଯଶସ୍ବୀ ଜୟସୱାଲ ଏବଂ ଶିବମ ଦୁବେଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀସନ୍ତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭାରତର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଅଟନ୍ତି।

 କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନର ଫର୍ମ ଭଲ ରହିନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀସନ୍ତ ତଥାପି ତାଙ୍କ ଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ଭାବରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ସେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆମେ ବୋଲରଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା ତେବେ ଏସ୍. ଶ୍ରୀସନ୍ତ ଜୟପ୍ରୀତ ବୁମରା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କ ସହ ମୟଙ୍କ ଯାଦବଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

Gill

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ମୟଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି।  କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦ୍ୱାରା ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୟଙ୍କଙ୍କର ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବୋଲିଂ କରିବାର କ୍ଷମତା ରହିଛି। ସେ ସଠିକ ଲାଇନ ଲେନ୍ଥରେ ମଧ୍ୟ ବୋଲିଂ କରି ପାରିବେ। ଏହି କାରଣରୁ ଭେଟେରାନ ଖେଳାଳିମାନେ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ତାଙ୍କ ଚୟନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି।

Mayank

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଏସ୍ ଶ୍ରୀସନ୍ତଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଦଳ:- ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଅଧିନାୟକ), ଋଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକ), ଯଶସ୍ବୀ ଜୟସୱାଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ବିରାଟ କୋହଲି, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଯୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ମୟଙ୍କ ଯାଦବ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ଶିବମ ଦୁବେ।