ହାରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଉପରେ ରାଗିଗଲେ ସୋଏବ୍ ଅଖତର୍! କହିଲେ,“ଜିତିବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ….

  1. Home
  2. Cric Special

ହାରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଉପରେ ରାଗିଗଲେ ସୋଏବ୍ ଅଖତର୍! କହିଲେ,“ଜିତିବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ….

Akhtar


ଆମେରିକା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପର ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସୁପର ଓଭରର ରୋମାଞ୍ଚ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​ଏବଂ ଆମେରିକା ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ନିଜର ବିଜୟ ଧାରା ଜାରି ରଖିଥିଲା, ଅନେକ ଭାରତୀୟ ମୂଳର ଖେଳାଳି ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​ଏବଂ ଆମେରିକାର ବିଜୟରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅବଦାନ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଥିଲା।

Usa

ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଶୋଏବ ଅଖତର ଦଳକୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ବୋଲର ଶୋଏବ ଅଖତର ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ପରାଜୟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଦଳକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ପାକିସ୍ତାନ ବିଜୟ ପାଇଁ ଦାବିଦାର ନଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି।


ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଶୋଏବ ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ, 'ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଆମର ଭଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇନାହିଁ ଏବଂ ଆମ୍ଭେ ଆମେରିକା ଠାରୁ ହାରି ଯାଇଥିଲୁ  ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣି ଥରେ ଇତିହାସ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିଛି।  ୧୯୯୯ ରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ସମାନ ପରାଜୟ ଘଟିଥିଲା।

ପାକିସ୍ତାନ କଦାପି ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପାଇଁ ଦାବିଦାର ନଥିଲା। ଆମେରିକା ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ଖେଳିଥିଲା।  ଗତକାଲିର ମ୍ୟାଚରେ ଆମେରିକା ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ଖେଳିଥିଲା, ଶାହିନ୍, ଆମିର ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ କିଛି ସମ୍ଭବ ହୋଇ ପାରିନଥିଲା”।

Shoaib

ଯଦି ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ଆମେରିକା ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଆରମ୍ଭରୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ୨୦ ଓଭରରେ ୭ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ମାତ୍ର ୧୫୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମ ୪୩ ବଲରେ ୪୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ୨୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଦଳକୁ ୧୫୦ ରୁ ଅଧିକ ସ୍କୋର ଯାଏଁ ନେଇଥିଲେ।