ଫର୍ମ ନଥିବା ରୋହିତ ଏବଂ ବିରାଟ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ କି? ଏଭଳି ମତ ଦେଲେ ଏହି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର….

  1. Home
  2. Cric Special

ଫର୍ମ ନଥିବା ରୋହିତ ଏବଂ ବିରାଟ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ କି? ଏଭଳି ମତ ଦେଲେ ଏହି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର….

Rohit virat


ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ସୁପର ୮ ରାଉଣ୍ଡ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟ ଏବଂ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିବା କାରଣରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମନୋବଳ ଉପରେ ରହିଛି। ତେବେ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ତଥା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଖରାପ ଫର୍ମ ଭାରତ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।  

Rohit virat

ଯଦି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ରାଉଣ୍ଡରେ ଭଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ତେବେ ରୋହିତ ଏବଂ ବିରାଟଙ୍କର ଯଥାଶୀଘ୍ର ଫର୍ମକୁ ଆସିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। ତେବେ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଯଦି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ସେମିଫାଇନାଲ କିମ୍ବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ଭଳି ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଇନିଂସ ଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସେମାନଙ୍କର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କୌଣସି ମହତ୍ୱ ରଖିବ ନାହିଁ।

ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳିଥିବା ତିନିଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଆମେରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ରହିନଥିଲା। ମାଞ୍ଜରେକର ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

Manjrekar

ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପାରିବେ। ତେଣୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ ଯେ ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଫର୍ମରେ ନାହାଁନ୍ତି। ଯଦି ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ସେମିଫାଇନାଲ କିମ୍ବା ଫାଇନାଲରେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଇନିଂସ ଖେଳି ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ  ଆପଣଙ୍କ ସିନିୟର ଖେଳାଳିଙ୍କଠାରୁ ସମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶା କରି ପାରିବେ।

ମଞ୍ଜରେକର ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବୋନସ୍ ଅଟେ। ଯେପରି ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଇନଜାମାମ ଉଲ୍ ହକ କରିଥିଲେ।  ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିମାନେ ଅଧିକ ଯୋଗଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଚୟନ କମିଟି ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇଛି।

Virat rohit

A1 ଦଳ ଭାବରେ ଭାରତ ସୁପର ୮ ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ଏଥିସହିତ ଭାରତ ସେଠାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଉଭୟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ନିଜ ନିଜ ଦଳରେ ଗୋଟିଏ ବି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରି ନାହାଁନ୍ତି।  ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ପ୍ରତିଯୋଗିତା କଠିନ ହେବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଭାରତର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଡି ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ହେବ। ଗ୍ରୁପ୍ ଡିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରୁ ତିନୋଟି ବିଜୟ ସହ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ବାଂଲାଦେଶ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦଳ ଭାବରେ ସୁପର ୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।