ରୋହିତଙ୍କ ବଡ଼ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି! ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଶେଷ ହୋଇଯିବ କିଙ୍ଗ କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍….

  1. Home
  2. Cric Special

ରୋହିତଙ୍କ ବଡ଼ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି! ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଶେଷ ହୋଇଯିବ କିଙ୍ଗ କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍….

Rohit virat


ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଲଗାତାର ୩ ଟି ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରକୃତ ପରୀକ୍ଷା ସୁପର ୮ ରାଉଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।  ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ଅଧିକ କିଛି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପାରିନଥିଲେ। ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ବୋଲରଙ୍କଠାରୁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଖେଳ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

Rohit virat

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ନେଇ ରୋହିତ ଏକ ବଡ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛନ୍ତି। ଯଦି ହିଟମ୍ୟାନ୍ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନକରନ୍ତି, ତେବେ କିଙ୍ଗ କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବିପଦରେ ପଡିପାରେ। ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ବଡ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।  

ବାସ୍ତବରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋହିତ ବିରାଟଙ୍କୁ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ବିରାଟ ଏଥିରେ ସଫଳ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି।  ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଅଭାବର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିରାଟ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି।

Virat

ଯଦି କିଙ୍ଗ କୋହଲି ଆଗାମୀ କିଛି ମ୍ୟାଚରେ ଓପନର୍ ଭାବରେ ରନ୍ ସ୍କୋର ନ କରନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ତା କଟାଯାଇପାରେ। ବିରାଟ କୋହଲି ଆଇପିଏଲରେ ଆରସିବି ପାଇଁ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭୂମିକାରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ସେ ଆଇପିଏଲରେ ଏହି ନମ୍ବରରେ ବହୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

ଏପରିକି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ, ଏହି ରନ୍ ମେସିନ୍ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲେ। ​ସେ ମୋଟ ୭୪୧ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ବୋଧହୁଏ ସେଥିପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବାରମ୍ବାର ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭୂମିକାରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ୫ ବଲରେ ୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।

Virat

ସେହିପରି ଭାବରେ କୋହଲି, ଯିଏକି ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରାୟତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରନ୍ତି, ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବରେ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିନଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିରାଟ କୋହଲି ଆମେରିକା ବିପକ୍ଷରେ ନିଜର ଖାତା ଖୋଲିପାରିନଥିଲେ। ବିରାଟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।  ସୁପର-୮ ରେ ବିରାଟଙ୍କଠାରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅଧିକ ଆଶା କରିବ ନିଶ୍ଚିତ।