ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ରିଙ୍କୁ ସିଂ! ଏହି ମାଷ୍ଟରପ୍ଲାନ ଦ୍ୱାରା ଆଣିବେ ବିଶ୍ୱକପ….

  1. Home
  2. Cric Special

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ରିଙ୍କୁ ସିଂ! ଏହି ମାଷ୍ଟରପ୍ଲାନ ଦ୍ୱାରା ଆଣିବେ ବିଶ୍ୱକପ….

Rinku singh


ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଉଦୀୟମାନ ଯୁବ ଖେଳାଳି ରିଙ୍କୁ ସିଂ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛନ୍ତି। ଖୁବ୍ କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀ ରିଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ, ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦଳରେ ରିଜର୍ଭ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

Rinku

କିନ୍ତୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ଅଧିକ ରହିଛି। ଆଇପିଏଲ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିବା ପରେ ସେ ମେ ୨୮ ତାରିଖରେ ଆମେରିକା ଯାଇପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ, ଏହାପୂର୍ବରୁ, ରିଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ ଜାଣିବା ପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଛାତି ଗର୍ବରେ ଫୁଲିଯାଇଛି।

Rinku

 ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀ ତାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟ୍ରଫି ଉଠାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ ହେବା ଦେଖିବା ରିଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କର ମଧ୍ୟ ସମାନ ସ୍ୱପ୍ନ ରହିଛି, ରିଙ୍କୁଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ପରେ ରିଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲରେ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାର ତାଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହୋଇଛି।


କିନ୍ତୁ, ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ୱପ୍ନ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱକପ୍। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଆମେରିକା ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ୨୫ ତାରିଖରେ ଆମେରିକା ପାଇଁ ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ରିଜର୍ଭ ଖେଳାଳି ରିଙ୍କୁ ସିଂ ଫାଇନାଲ ଖେଳିବା ପରେ ୨୭ ତାରିଖରେ ନିଜ ଘର ଅଲିଗଡ଼ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରୁ ପ୍ୟାକିଂ ସାରି ସେ ୨୮ ତାରିଖରେ ଆମେରିକା ପାଇଁ ଫ୍ଲାଇଟ ଧରିଥିଲେ। ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସମୟରେ ଯଦି କୌଣସି ଖେଳାଳି ଆଘାତଜନିତ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ବାଦ୍ ପଡନ୍ତି ତେବେ ରିଙ୍କୁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ।