ଏହି ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳି IPL ର ହେଲେ ଦିବାନା, କହିଲେ "ମୋତେ ଭାରତରେ IPL ଖେଳାଅ, ମୁଁ..."

  1. Home
  2. Cric Special

ଏହି ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳି IPL ର ହେଲେ ଦିବାନା, କହିଲେ "ମୋତେ ଭାରତରେ IPL ଖେଳାଅ, ମୁଁ..."

hasan ali want to play ipl


ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟ ଲିଗ୍ । ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏହି ଲିଗ୍ ର ଅଂଶ ହେବା ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି । ସେ ଦୁନିଆର କେଉଁ ଦେଶର ଅଟନ୍ତି ନା କାହିଁକି । ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ଅର୍ଥ ହେଉଛି ବିପୁଳ ଧନ, ଭଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଡ୍ରେସିଂ ଲୁକ୍ ବାଣ୍ଟିବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ଯାହାକି ସମସ୍ତେ କ୍ରିକେଟର ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକ ଭାବରେ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳି ନ ଥିବା ଖେଳାଳି ଏହି ଲିଗରେ ଖେଳିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

IPL ରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି:

ବିଶ୍ୱ ର ବିଭିନ୍ନ ବଡ କ୍ରିକେଟରମାନେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ଖେଳନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର କୌଣସି ଖେଳାଳି ଏହି ଲିଗର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟରମାନେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭାରତ ଆସି ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

hasan ali ipl

ବିଶ୍ୱକପ 2023 ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଡାହାଣହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହାସନ ଅଲି ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଟି -20 ଲିଗ୍ । ଭବିଷ୍ୟତରେ ଯଦି ମୁଁ ଏହି ଲିଗର ଏକ ଅଂଶ ହେବାର ସୁଯୋଗ ପାଏ, ତେବେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାର ଏକ ଅଂଶ ହେବାକୁ ଚାହେଁ ।

15 ବର୍ଷ ପାଇଁ IPL ର ଏକ ଅଂଶ ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନ:

ଆଇପିଏଲ୍ 2008 ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ସିଜନରେ ପାକିସ୍ତାନର ଅନେକ ବଡ ଖେଳାଳି ଏହି ଲିଗରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ନଭେମ୍ବର 2008 ରେ ମୁମ୍ବାଇର ତାଜ ଏବଂ ଓବରୋଇ ହୋଟେଲରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଧରାପଡ଼ିବା ପରେ ବିସିସିଆଇ ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲା । ଆଇସିସି ଏବଂ ଏସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ବ୍ୟତୀତ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଆଉ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳନ୍ତି ନାହିଁ ।

ବିଶ୍ୱକପରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ:

ବିଶ୍ୱକପ 2023 ରେ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ହାସନ ଅଲି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ନାସିମ ଶାହାଙ୍କ ଆଘାତ କାରଣରୁ ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା 29 ବର୍ଷୀୟ ହାସନ ଅଲି 6 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 9 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଏହି ବୋଲର 22 ଟି ଟେଷ୍ଟରେ 78 ୱିକେଟ୍, 66 ଟି ODI ରେ 100 ୱିକେଟ୍ ଏବଂ 50 ଟି -20 ରେ 60 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।