IND vs SA T-20 ସିରିଜ୍: 15 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହେବ ଘୋଷଣା, ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛଡାଇ ନିଆ ଯିବ

  1. Home
  2. Cric Special

IND vs SA T-20 ସିରିଜ୍: 15 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହେବ ଘୋଷଣା, ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛଡାଇ ନିଆ ଯିବ

ind vs sa tour


2023 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଯିବାକୁ ପଡିବ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ 3 ଟି -20, 3 ଟି ODI ଏବଂ 2 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ ।ପ୍ରଥମ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯିବ ଯାହା 10, 12, 14 ଡିସେମ୍ବର 2023 ରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ । 2024 ରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳାଯିବ, ଏହି ଅର୍ଥରେ ଏହି ସିରିଜ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି -20 ଟୁର ପାଇଁ କିପରି ହୋଇପାରିବ ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଯାଇପାରିବ କି?

Hardik pandya

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ସିରିଜରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ହଟାଯାଇପାରିବ । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ 5 ଟି -20 ସିରିଜରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରାଜୟ ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ହରାଇବାକୁ ପଡିପାରେ । ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଦେଖିଲେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଫେରିପାରନ୍ତି ।

ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନେ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ:

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଦଳକୁ ଫେରିବେ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଦୃଢ ହୋଇପାରିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ, ଶୁବମାନ ଗିଲ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଇଶାନ କିଶନ (ୱିକେଟ୍ କିପର) ମଧ୍ୟ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ। ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଅକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇପାରେ ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟି -20 ସିରିଜର 15 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ 4 ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଏବଂ 2 ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇପାରେ । 4 ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ମୁକେଶ କୁମାର ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ସ୍ପିନର ଭାବରେ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରିବ ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପାଇଁ 15 ସଦସ୍ୟ ଦଳ ଇଣ୍ଡିଆ:

ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ଇଶାନ କିଶନ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଅକ୍ସର ପଟେଲ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ମୁକେଶ କୁମାର, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏବଂ ଚହଲ ।