ଭାରତ-ପାକ୍ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଆଇସିସି ନେଲା ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି! ଲାଭରେ ରହିବ ଏହି ଟିମ୍….

  1. Home
  2. Cric Special

ଭାରତ-ପାକ୍ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଆଇସିସି ନେଲା ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି! ଲାଭରେ ରହିବ ଏହି ଟିମ୍….

India vs pak


ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ହାଇ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ନ୍ୟୁୟର୍କର ନସାଉ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଜୁନ୍ ୯ ତାରିଖରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତଥା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ ନେଇ ବହୁତ ଉତ୍ସାହ ରହିଛି। ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି ହୋଇସାରିଛି। କେବଳ ୯ ଜୁନ୍ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। 

India pak

ଏହି ସମୟରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମ୍ୟାଚ ସହ ଆଇସିସି ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଆଇସିସି ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି। ନସାଉ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ-ପାକ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ତେବେ ପିଚ ଉପରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ହାଇ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଆଇସିସି ଏଥିରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି।

New york

ପିଚ୍ ଠିକ୍ କରିବା ଏବଂ ଏହାକୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନାଙ୍କ କରିବା ପାଇଁ ଆଇସିସି ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ୍ ମ୍ୟାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି।  ଆଇସିସିର ଏହି ଆଦେଶ ପରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚର ଉତ୍ସାହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ନସାଉ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମର ପିଚ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଇସିସିରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି ପିଚ୍ କୁ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଉପକୂଳ ବିବେଚନା କରାଯାଇନଥିଲା।  ଏଥିସହ ଏହି ପିଚ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଜ୍ଜନକ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପିଚ୍‌ରେ ଭାରତ ଏବଂ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଖରାପ ପିଚ୍ ଯୋଗୁଁ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।

Pitch

ଏହା ପରେ ଆଇସିସିକୁ ଏକ ପିଚ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅଭିଯୋଗ ପଠାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସମାନ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଆଇସିସି ଭାରତ-ପାକିସ୍ଥାନ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ପିଚ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡସ୍ ମ୍ୟାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ଆମେରିକା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକ ଆଇସିସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରୁଛି। ପିଚରେ ଅସମତଳ ବାଉନ୍ସ ରହିଥିବା ବେଳେ ଆଉଟଫିଲ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଧୀରେ ରହିଛି। ଏହି କାରଣରୁ, ଯଦି ଆମେ ଆମେରିକା ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚକୁ ବାଦ ଦେଇଥାଉ, ତେବେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋ ସ୍କୋରିଂ ରହିଛି। ଆଇସିସିର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପିଚ୍ ଏବଂ ଆଉଟ୍ ଫିଲ୍ଡ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ଭାରତ-ପାକିସ୍ଥାନ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ସମାନ ଉତ୍ସାହ ଦେଖାଦେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଅଛି।