ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ଙ୍କ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ, ପୁଣି ହାରିବ ଭାରତ!

  1. Home
  2. Cric Special

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ଙ୍କ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ, ପୁଣି ହାରିବ ଭାରତ!

Head


ଗତ ବର୍ଷ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦୁଇଟି ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ଖେଳିଥିଲା। ପ୍ରଥମ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ରହିଥିଲା। ଉଭୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଫାଇନାଲରେ ହାରି ଯାଇଥିଲା। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ବଡ ଭିଲେନ୍ ସାଜିଥିଲେ SRH ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍।  ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ ଶେଷ ଦୁଇଟି ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ହାତେଇ ନେଇଥିଲା।  

India vs aus

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୨୦୨୪ ରେ ପୁଣି ଥରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ଇଭେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାରତକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ନିକଟରେ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ଏକ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ମାଧ୍ୟମରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଗତ ବର୍ଷ ଖେଳାଯାଇଥିବା ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଏବଂ ODI ବିଶ୍ୱକପରେ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା।

Head

ତାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ର ଫାଇନାଲ ଜିତିବା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ତେଣୁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ପୁଣି ଥରେ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ କହିଛନ୍ତି - “ଆମେ କିଛି ଫାଇନାଲ ଖେଳିଛୁ ଏବଂ ଆଶାକରେ ଆମେ ଆଉ ଏକ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବୁ।”

Head

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ ଏବଂ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଜିତିବା ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହେବ ନିଶ୍ଚିତ। ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଯେପରି ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବହୁତ ଭଲ ରହିଛି।

Head

ବିଶେଷକରି ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି। ତାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ। ସେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପକ୍ଷରୁ ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ନିଜ ଦଳକୁ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯଦି ଆମେ ତାଙ୍କ ପରିସଂଖ୍ୟାନକୁ ଦେଖିବା, ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ, ସେ ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ୪୩ର ଆଭରେଜ ଏବଂ ୧୯୨ ର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ସହିତ ୫୬୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ, ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ଏକ ଶତକ ଏବଂ ଚାରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚଗୁଡିକରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ୬୪ଟି ଚୌକା ଏବଂ ୩୨ ଛକା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।