ପାକିସ୍ତାନର କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ ଗୁପ୍ତ ଚୁକ୍ତି କରିଛି ପିସିବି! ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଏହି କ୍ରିକେଟର….

  1. Home
  2. Cric Special

ପାକିସ୍ତାନର କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ ଗୁପ୍ତ ଚୁକ୍ତି କରିଛି ପିସିବି! ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଏହି କ୍ରିକେଟର….

Hafeez


ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଆମେରିକା ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବାବେଳେ ଦଳକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ହାତରେ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ୧୨୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରି ନଥିଲା। ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୧୧୩ ରନରେ ସୀମିତ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ଦଳକୁ ୬ ରନରେ ବିଜୟ ଦେଇଥିଲେ। ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟ ପରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ନିରାଶା ଖେଳିଯାଇଛି ଏବଂ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟରମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଦଳର ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶବ୍ଦର ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

Hafeez

ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ ଦଳର ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଚୁକ୍ତି ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଭେଟେରାନ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ, ଇମାଦ୍ ୱାସିମ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଆମୀରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚୁକ୍ତି କରା ଯାଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ହାଫିଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି କେବଳ ଟଙ୍କା ଲୋଭରେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଛଅ ମାସ ପୂର୍ବେ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଦଳର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲି, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସହ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳିବା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଲିଗ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ। ସେ ଦେଶ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସମୟରେ କୌଣସି ଲିଗ୍ ଚାଲିନାହିଁ ତେଣୁ ସେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଏବଂ ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କିଛି ଚୁକ୍ତି ଅଛି। ଏହି ଚୁକ୍ତି କେବଳ ବିଶ୍ୱକପ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳିବା ହୋଇପାରେ। ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଅବସର ନେଇଥିବା ମହମ୍ମଦ ଆମୀର ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କେବଳ ଲିଗ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିବା ଏବଂ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ ଦୂରରେ ଥିବା ଇମାଦ୍ ୱାସିମଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରି ଏକ ଭୁଲ୍ କରିଛନ୍ତି।

Imad amir

ଯଦି ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ୩-୪ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ତେବେ ଏହା ଠିକ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦଳକୁ ଅଣାଯାଇଥାଏ, ତେବେ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଥିବା ହଜାର ହଜାର ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପ୍ରତି ଏହା ଅନ୍ୟାୟ ଅଟେ। ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ ପାକିସ୍ତାନର ଜଣେ ମହାନ କ୍ରିକେଟର ଅଟନ୍ତି। ନିକଟରେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ତଥା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

Hafeez

୨୦୧୭ ରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ରହିଥିବା ହାଫିଜଙ୍କ ୫୫ ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ୩୬୫୨ ରନ୍ ଏବଂ ୫୩ ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରି ୧୦ ଟି ଶତକ, ୬୬୧୪ ରନ୍ ଏବଂ ୧୩୯ ୱିକେଟ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ୨୦୧୮ ଦିନିକିଆରେ ୨୫୧୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।