ଭାରତ ପାଇଁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଟି-୨୦ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏହି ଖେଳାଳି! କିନ୍ତୁ, ଏବେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ପାଇଁ ନେଲେ ଅବସର…..

  1. Home
  2. Cric Special

ଭାରତ ପାଇଁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଟି-୨୦ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏହି ଖେଳାଳି! କିନ୍ତୁ, ଏବେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ପାଇଁ ନେଲେ ଅବସର…..

Gambhir


ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ରହିଥିଲା। ଦଳର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଚମତ୍କାର ଖେଳି ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଭାଗରେ ଉତ୍କର୍ଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଦଳ ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ କୌଣସି ବିଶ୍ୱକପ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଫାଇନାଲ ଜିତିବା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

Rohit virat

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ କାରଣରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ରୋହିତ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅବସର ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଏପରି କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ,“ମୁଁ ଭାବି ନଥିଲି ଯେ ମୁଁ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ନେବି। କିନ୍ତୁ ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ଥିଲା ଯେ ମୋତେ ତାହା କରିବାକୁ ପଡିଲା। ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ମୋ ପାଇଁ ଏହା ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମୟ ଥିଲା। ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପରେ ଅବସର ନେବା ଅପେକ୍ଷା କିଛି ଭଲ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ”।

Jadeja

ଆଜ୍ଞା ହଁ, ରୋହିତ ଅବସର ନେବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ ଏବଂ ଆଉ କିଛି ବର୍ଷ ପାଇଁ ଭାରତର ସେବା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ, ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।  ଅନେକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ଗୌତମ କୋଚ୍ ହେବା ମାତ୍ରେ ଅଧିକାଂଶ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଦା କରାଯିବ। କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଆଗକୁ ନେବା ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଅଟେ। ବୋଧହୁଏ ଏହି କାରଣ ହେଉଛି ରୋହିତ, ବିରାଟ ଏବଂ ଜାଡେଜା ଭାରତୀୟ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରୁ ଦୂରରେ ରହିଛନ୍ତି।

Gambhir

ରୋହିତ ଶର୍ମା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳର ଅଧିକାଂଶ ଯୁବ ଖେଳାଳି ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଦଳରେ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଉନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଯିବା ପରେ ଘରୋଇ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଖେଳାଳିମାନେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ। ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଭବିଷ୍ୟତ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବେ।