ଭାରତର ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ BCCI ଦେଉ ନଥିଲା ସୁଯୋଗ, ଏବେ ଏହି କ୍ରିକେଟର ଖେଳିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଗଲେ ବିଦେଶ

  1. Home
  2. Cric Special

ଭାରତର ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ BCCI ଦେଉ ନଥିଲା ସୁଯୋଗ, ଏବେ ଏହି କ୍ରିକେଟର ଖେଳିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଗଲେ ବିଦେଶ

BCCI karthik


ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଖେଳିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ । କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ କେବଳ କିଛି ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମ୍ୟାନ୍ ଇନ୍ ବ୍ଲୁରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି । ଭାରତରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥିର ହୁଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ମୂଳର ଏପରି ଖେଳାଳୀ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାକୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିନି ।

ଏହି ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଜେ ଲେଖିଥିଲେ । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ଚିହ୍ନି ପାରି ନାହିଁ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇରେ ଜନ୍ମିତ ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି ଅନ୍ୟ ଦେଶର ଦଳ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ଭାରତରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦଳରେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ରିପୋର୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ପ୍ଲେୟାର ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଜାଣିବା…

BCCI ଭାରତର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିଛି:

ଭାରତରେ ପ୍ରତିଭାର ଅଭାବ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ଏକ ସୁଯୋଗ ଖୋଜୁଛନ୍ତି । ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଯଶାସଭି ଜୟୱାଲ ଏବଂ ସରଫରାଜ ଖାନଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ସେଠାରେ ଆଉ ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ଅଛନ୍ତି । ଯାହା ବିଷୟରେ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ।

ଆମେ କହୁଥିବା ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ କାର୍ତ୍ତିକ ମେୟାପ୍ପାନ । ଏହି 22 ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି ଭାରତର ତାମିଲନାଡୁର ଚେନ୍ନାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । କାର୍ତ୍ତିକ ମେୟାପନ୍ କେବଳ ତାମିଲନାଡୁରେ ନିଜର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରୁ ସେ କ୍ରିକେଟର ହେବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଥିଲେ। ତଥାପି, ସେ ବଡ଼ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିଲେ ନାହିଁ । ତାଙ୍କ ସହ କିଛି ବାଧ୍ୟବାଧକତା ମଧ୍ୟ ଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ପିତା ଦୁବାଇରେ ଚାକିରି ପାଇଥିଲେ ଏବଂ 2012 ମସିହାରେ ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଦୁବାଇ ଯାଇଥିଲେ ।

କାର୍ତ୍ତିକ ମେୟାପ୍ପାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁଏଇ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି:

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ତ୍ତିକ ମେୟାପ୍ପାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବା ଯେ ସେ ୱିନ୍‌ଚେଷ୍ଟର ସ୍କୁଲରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ। ସେ ଜଣେ ଲେଗ ସ୍ପିନର ବୋଲର । ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଅଟନ୍ତି। ଡିସେମ୍ବର 2019 ରେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୟୁଏଇ ଦଳରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ ।

karthik m

କାର୍ତ୍ତିକ ମେୟାପ୍ପାନ 2019 ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ 25 ଟି ODI ଖେଳିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ହାରାହାରି 25.38 ରେ 35 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଟି -20 ରେ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା 14 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 22 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଗତ ବର୍ଷର ବିଶ୍ୱକପରେ ହେଡଲାଇନରେ ଥିଲେ:

ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର କାର୍ତ୍ତିକ ମେୟାପ୍ପାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲର ସେନ୍ ୱାର୍ନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ବିବେଚନା କରନ୍ତି । 22 ବର୍ଷୀୟ ଲେଗ୍ ବ୍ରେକ୍ ବୋଲର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ନେଇ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ।