ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଯିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ହେଲା କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି, ମାତ୍ର ଧୋନିଙ୍କୁ ହେଲା ଏହି ବଡ଼ ଫାଇଦା

  1. Home
  2. Cric Special

ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଯିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ହେଲା କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି, ମାତ୍ର ଧୋନିଙ୍କୁ ହେଲା ଏହି ବଡ଼ ଫାଇଦା

dhoni-and-kohli


2021 T-20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିଥିଲେ, ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ODI ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲ । ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଟେଷ୍ଟ ଫର୍ମାଟର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ହରାଇବା କାରଣରୁ ବିରାଟ କୋହଲି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ସହିଛନ୍ତି । ବିରାଟ କୋହଲି IPL ରେ ମଧ୍ୟ ଅଧିନାୟକ ନୁହଁନ୍ତି । ଏହା ତାଙ୍କର ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ।

Daniel Vettori about Virat Kohli's batting position in IPL 2022

ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ ବହୁତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ବିରାଟ କୋହଲି 2020 ରେ 1800 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରିଥିବାବେଳେ 2021 ମସିହାରେ ତାଙ୍କର ଆୟ 1400 କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏହା ସତ୍ୱେ ବିରାଟ କୋହଲି 2021 ରେ ସର୍ବାଧିକ ରୋଜଗାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶୀର୍ଷ ସେଲିବ୍ରିଟି ଅଟନ୍ତି ।

ଧୋନିଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ ଆଜି ବି ହ୍ରାସ ପାଇନାହିଁ:

IPL 2022 : MS Dhoni Scored A Unique Double Hundred In T20 format, know details

କିନ୍ତୁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ରୋଜଗାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁତ ଲାଭବାନ ହୋଇଛନ୍ତି । ଧୋନିଙ୍କ ରୋଜଗାର ପ୍ରାୟ 462 କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ସେ ଟପ୍ -5 ରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ ଆଜି ବି ହ୍ରାସ ପାଇନାହିଁ । ଧୋନି ଏବେ ଆଉ ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ଅଧିନାୟକ ନୁହଁନ୍ତି ।