ସଚିନ୍ ଚୟନ କଲେ IPL 2022 BEST XI, ଦେଲେ ନାହିଁ ବିରାଟ-ରୋହିତଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କଲେ ଅଧିନାୟକ

  1. Home
  2. Cric Special

ସଚିନ୍ ଚୟନ କଲେ IPL 2022 BEST XI, ଦେଲେ ନାହିଁ ବିରାଟ-ରୋହିତଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କଲେ ଅଧିନାୟକ

sachin best ipl xi


ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି । ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସର ଦଳ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପ୍ରଥମ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିଲା ​​। IPL 2022 ରେ କେତେକ ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭଳି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି ।

sachin best ipl xi

ଏହି ସମୟରେ, ମହାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ବ୍ୟାଟିଂ IPL 2022 ର 11 ଟି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଚୟନ କରିଛନ୍ତି । ତେନ୍ଦୁଲକର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ 11 ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟରେ, ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ର ସଫଳ ଓପନର୍ ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ଏବଂ ଶିଖର ଧାଡି ଓପନିଂ ଯୋଡି ଭାବରେ ଅଛନ୍ତି । ଧାୱନ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଚଳିତ ସିଜନରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ T20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ମନୋନୀତ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ।

ତେନ୍ଦୁଲକର କେଏଲ ରାହୁଲ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଡେଭିଡ ମିଲର ଏବଂ ଲିଆମ୍ ଲିଭିଙ୍ଗଷ୍ଟୋନ୍ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି, 'ଲିଭିଙ୍ଗଷ୍ଟୋନ୍ ବଡ଼ ଛକା ମାରିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛି। ସେ ଜଣେ ବିପଜ୍ଜନକ ଖେଳାଳି ।

ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏହି ସିଜନ ରେ ଅନେକ ସ୍ଥିରତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଭଦ୍ର ରହିଲେ । ସେ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ । ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ଆରସିବି ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ଫିନିଶରର ଦାୟିତ୍ୱ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ IPL 2022 BEST XI:

ଜୋସ୍ ବଟଲର, ଶିଖର ଧାୱନ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (କ୍ୟାପଟେନ), ଡେଭିଡ ମିଲର, ଲିଆମ୍ ଲିଭିଙ୍ଗଷ୍ଟୋନ୍, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ରସିଦ୍ ଖାନ୍, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ।