ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପରେ ସୁଯୋଗ ନ ଦେଇ ବଡ଼ ଭୁଲ କଲେ ରୋହିତ, ଭାରତର ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ସ୍ବପ୍ନ ଭାଙ୍ଗିଗଲା

  1. Home
  2. Cric Special

ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପରେ ସୁଯୋଗ ନ ଦେଇ ବଡ଼ ଭୁଲ କଲେ ରୋହିତ, ଭାରତର ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ସ୍ବପ୍ନ ଭାଙ୍ଗିଗଲା

rohit sharma big mistakes


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରି ହାରିଛି। ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତକୁ 10 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାଦ୍ ଦେଇଛି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ସବୁ ପ୍ରକାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି। ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ, ଆମେ ଏହିପରି 3 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥାନ୍ତା, ତେବେ ଫଳାଫଳ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତା।

ଏହି 3 ଜଣ ଖେଳାଳି ଖେଳିଥିଲେ ଆମେ ଜିତିଥାନ୍ତେ ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ :

1) ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ୍ : 

chahal

ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନରମାନେ ବହୁତ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଟି -20 ବୋଲର, ତଥାପି ସେ ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଗୋଟିଏ ବି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଏହା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭୁଲ ଥିଲା। ଚହଲ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ 85 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। 

2) ପୃଥୀ ଶ' : 

prithvi shaw

ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରୁଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପୃଥୀ ଶ' ଓପନର୍ ରୂପେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତେ। ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଅତି ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପାଇଁ ପୃଥୀ ଶ' ବେଶ୍ ଜଣାଶୁଣା। ପାୱାରପ୍ଲେରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅହେତୁକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରାଜୟର ଆଉ ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ପାଲଟିଛି। ଆଇପିଏଲ 2022ରେ ପୃଥୀ ଶ'ଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 147.45 ଥିଲା।

3) ଉମ୍ରାନ ମଲିକ: 

umran-malik

ଯଦି କ୍ରମାଗତ 150 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ବୋଲିଂ କରିଥିବା ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାଇଥାନ୍ତେ, ତେବେ ମ୍ୟାଚ ଫଳାଫଳରେ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ଅନେକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରିଥାନ୍ତା। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳରେ ସେପରି କୌଣସି ବୋଲର ନଥିଲେ ଯିଏ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୋଲିଂ କରିପାରନ୍ତି। ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଟ୍ରମ୍ପ କାର୍ଡ ବୋଲି ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିଥାନ୍ତେ।