ଖରାପ ଫର୍ମ ସତ୍ୱେ BCCI ଏହି ୩ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ Asia Cup 2022 ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛି, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

  1. Home
  2. Cric Special

ଖରାପ ଫର୍ମ ସତ୍ୱେ BCCI ଏହି ୩ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ Asia Cup 2022 ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛି, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

India Team asia cup 2022


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର :  ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୨ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ପରେ, ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୮ ରେ ୧୫ ଜଣିଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଆଗାମୀ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ବିସିସିଆଇ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛି। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଯୁବ ଭଲ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିନାହିଁ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହା ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ସତ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। ଏଥର ବିସିସିଆଇ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଦଳର ପୁରୁଣା ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଛନ୍ତି । 

କିନ୍ତୁ, ଏହି ଦଳରେ ଏହିପରି କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚୟନ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁମାନେ ଫର୍ମରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫର୍ମରେ ନାହାନ୍ତି, ଏହିପରି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଚୟନକୁ ନେଇ ବିସିସିଆଇ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ଏହି ତିନି ଜଣ ଖେଳାଳି ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି :

୧) ଆବେଶ ଖାନ :  

avesh khan

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଯୁବ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଆବେଶ ଖାନଙ୍କୁ ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୨ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି । ନିକଟରେ ଆବେଶଙ୍କୁ ଉଭୟ ୱାନଡେ ଏବଂ ଟି- ୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟି -୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଆବେଶ ଖାନଙ୍କ ଚୟନକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ ୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଆବେଶ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ମାତ୍ର ୩ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇପାରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ, ସେ ମଧ୍ୟ ବୋଲିଂରେ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏସିଆ କପ୍ ପରି ଏକ ବଡ଼ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଆଭେଶ ଖାନଙ୍କୁ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଠିକ୍ ନୁହଁ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। 

୨) ରବି ବିଷ୍ଣୋଇ :

Ravi Bishnoi

ରବି ବିଷ୍ଣୋଇଙ୍କୁ ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୨ ରେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ଯୁବ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲର ଚଳିତ ବର୍ଷ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ହୋଇଥିବା ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଗସ୍ତରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ବୋଲିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଆଘାତ ପରେ ଦଳକୁ ଫେରିଥିବା କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଛି। ବିଷ୍ଣୋଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୯ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସତ୍ୱେ ବିସିସିଆଇ ଚୟନକର୍ତ୍ତା କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପରି ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିଷ୍ଣୋଇଙ୍କ ପରି ଜଣେ ଅନଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। 

୩) ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ୍ : 

ravichandran aswin

ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଟି -୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ରହି ଆସିଥିବା ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୨ ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନିଷ୍ପତ୍ତି କୁହାଯାଇପାରେ। ଗତ ବର୍ଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ସହିତ ସେ ପ୍ରାୟ କିଛି ମାସ ପରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଗସ୍ତରେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ। ଏହି ଭ୍ରମଣରେ ୫ଟି ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ । ସେ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୨ ପରି ଏକ ବଡ଼ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କର ଚୟନ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ବୋଲି କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରସଂଶକ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି। 

ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ :

ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଅଧିନାୟକ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଦୀପକ ହୁଡା, ରିଷଭ ପନ୍ତ, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ,  ଭୂବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ଆବେଶ ଖାନ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ରବି ବିଷ୍ଣୋଇ ।