3 ଜଣ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଖେଳାଳି, ଯେଉଁମାନେ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବାର ଥିଲେ ଯୋଗ୍ୟ

  1. Home
  2. Cric Special

3 ଜଣ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଖେଳାଳି, ଯେଉଁମାନେ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବାର ଥିଲେ ଯୋଗ୍ୟ

ଏହି 3 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ BCCI କଲା ଅଣଦେଖା


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : ଅଗଷ୍ଟ 27 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ମଧ୍ୟ ବିସିସିଆଇ ଘୋଷଣା କରିଛି। ସେହି ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି, ଯାହା ପୂର୍ବରୁ ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା। ମାତ୍ର କିଛି ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷ କିନ୍ତୁ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ନାହିଁ।

ନିମ୍ନରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ 4 ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବଡ଼ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବଂଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

1) ଅକ୍ସର ପଟେଲ:

Axar Patel replaces Kuldeep Yadav for second Test againt Sri Lanka

ଏହି ତାଲିକାରେ ଆଉ ଏକ ନାମ ହେଉଛି ଅକ୍ସର୍ ପଟେଙ୍କର , ଯିଏ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି।  ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଭଲ ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବା ବୋଲର୍ ପଟେଲ , ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ବ୍ୟାକଅପ୍ ପ୍ଲେୟାର ଭାବରେ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଯେଉଁଠାରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ରୂପରେ ଚାଲୁଛନ୍ତି, ଅକ୍ସର ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି, ଏଥି ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କୁ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ଥିଲା। 

2) ଇଶାନ କିଶାନ:

ishan kishan

ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ତୃତୀୟ ଖେଳାଳି ଯିଏ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନାହାନ୍ତି।  ସମ୍ପ୍ରତି କିଶାନ୍, ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ପରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦଳରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦକ୍ଷ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି। ସେ ରିଜର୍ଭ ଓପନର୍ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଅନ୍ତି। ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦଳରେ ଉପସ୍ଥିତି କାରଣରୁ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। 

3) କୁଲଦୀପ ଯାଦବ:

Kuldeep

କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ହେଉଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଥ ନାମ ଯିଏକି ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନାହାନ୍ତି।  ଦଳରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ରବି ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରିନାହାନ୍ତି।