ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଏବଂ ଜସୱାଲ୍ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳିବେ ନା ନାହିଁ? ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ ଜିତିଲା ପରେ ରୋହିତ ଦେଲେ ଉତ୍ତର

  1. Home
  2. Cricket News

ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଏବଂ ଜସୱାଲ୍ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳିବେ ନା ନାହିଁ? ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ ଜିତିଲା ପରେ ରୋହିତ ଦେଲେ ଉତ୍ତର

rohit-sharma-st


ରବିବାର ଦିନ ଇନ୍ଦୋରରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଥିବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ ଏବଂ ଶିବମ ଦୁବେଙ୍କ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦିଆଯାଇଥିବା ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ସହଜରେ ଗୋଡ଼ାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।

ଏହା ସହ ଭାରତ ସିରିଜରେ 2-0 ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି ଏବଂ ସିରିଜ ଜିତି ଯାଇଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ମାଧ୍ୟମରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ବିଷୟରେ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି?

ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କର 150 ତମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ବିଷୟରେ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି:

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଇନ୍ଦୋରରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଟି -20 କ୍ୟାରିୟରର 150 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସେ ବହୁତ ଖୁସି ମନେ ହେଉଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେବାବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,

ବିଜୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ସୁଖ ଅଛି। 2007 ଠାରୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ମୃତି ଉପଭୋଗ କରିଛି । ଆମ ଖେଳାଳୀମାନେ ଯେଉଁ ପ୍ରକାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଗର୍ବର ବିଷୟ । ଏହା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ଗୋଟିଏ କଥା, କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବରେ ସେଠାକୁ ଯାଇ ସେପରି ଖେଳିବା ଏକ ଗର୍ବର ଅନୁଭବ । ଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଆମେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛୁ ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ:

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦଳର ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶିବମ ଦୁବେଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଲେ,

Shivam-Dube

“ଯଶଭି କେବଳ ଟି -20 ନୁହେଁ ଟେଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ କଣ କରିପାରିବେ ତାହା ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ନୁହେଁ ତାଙ୍କ ସଟ ଚୟନ ମଧ୍ୟ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଅଟେ । ଶିବମ୍ ଦୁବେ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛନ୍ତି । ବିଶେଷକରି ସେ ଯେପରି ସ୍ପିନରମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରନ୍ତି, ତାହା ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ତାହା ହେଉଛି ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ଏବଂ ସେ ଆସି ଆମ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ”