କଣ ବିରାଟ ଙ୍କୁ T-20 ବିଶ୍ୱକପ ରୁ ବାହାର କରିବ BCCI ? ହରଭଜନ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଦେଲେ ଭିତିରି କଥା

  1. Home
  2. Cricket News

କଣ ବିରାଟ ଙ୍କୁ T-20 ବିଶ୍ୱକପ ରୁ ବାହାର କରିବ BCCI ? ହରଭଜନ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଦେଲେ ଭିତିରି କଥା

harbhajan on kohli


ଆଧୁନିକ କ୍ରିକେଟରେ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିଥିବା ଖେଳାଳି ବିରାଟ କୋହଲି । ଏହା କେଉଁ ଫର୍ମାଟ୍ ହେଉନା କାହିଁକି, ବିରାଟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫର୍ମାଟରେ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗୁଥିବା ଇନିଂସକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳର ଧ୍ୟାନ ଜୁନରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଉପରେ ରହିଛି, ତେଣୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଥିବା ଖବର ବାହାରକୁ ଆସୁଛି।

ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କୋହଲି ଆମେରିକାର ପିଚ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ ହେବେ ନାହିଁ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇପାରେ । କିନ୍ତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ଭେଟେରାନ୍ କ୍ରିକେଟର ହରଭଜନ ସିଂ ଏଭଳି ଖବରକୁ ଶେଷ କରିଛନ୍ତି ।

କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଭଜି କହିଛନ୍ତି:

ହରଭଜନ ସିଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ସେ ନ୍ୟୁଜ୍ 24 ରେ କହିଛନ୍ତି, 'ଯେତେବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବେ, ସେତେବେଳେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ଭିତରେ ବହୁତ ଚମତ୍କାରତା ଦେଖିବେ | କୋହଲିଙ୍କୁ 10 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସମାନ ଶୈଳୀରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

ମୁଁ ଜାଣେ ଯେ କ୍ରିକେଟ୍ ବିରାଟଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ ଅଟେ । ତେବେ ଏହା ବାହାରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଅଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ କିଛି ଭଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେ ମହାନ ଫର୍ମରେ ଆସି ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । କୋହଲି ନିକଟରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ସର୍ବଦା ଭଲ ରହିଛି ।

ଆରସିବି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି:

IPL 2024 ବିଷୟରେ ହରଭଜନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି, 'ଆରସିବି ପ୍ରଶଂସକମାନେ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଆଶା କରିବା ଜରୁରୀ । ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଟ୍ରଫିକୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି । ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରଫିକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି । ଜୁନ୍ ମାସରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଭାରତ ଏଥର ଟାଇଟଲ୍ ମରୁଡ଼ି ଶେଷ କରିବ । ରୋହିତ, ବିରାଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରଫି ଭାରତକୁ ଆଣିବେ।

ବିରାଟ ଏକ ଦୀର୍ଘ ବିରତିରେ ଅଛନ୍ତି:

ନିକଟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏକ ଦୀର୍ଘ ବିରତି ନେଇଥିଲେ । ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ପିତା ହୋଇଥିଲେ, ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ପୁଅ ଅକାୟଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରୁ ବିରାଟ ତାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇଥିଲେ । ଜାନୁଆରୀରେ ସେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ମାର୍ଚ୍ଚ 22 ରେ ବିରାଟ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଫେରିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ।