ସୁପର-8 ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କାହିଁକି କଳା ବ୍ୟାଣ୍ଡ ପିନ୍ଧିଥିଲା ? ଏହା ପଛର କାରଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ

  1. Home
  2. Cricket News

ସୁପର-8 ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କାହିଁକି କଳା ବ୍ୟାଣ୍ଡ ପିନ୍ଧିଥିଲା ? ଏହା ପଛର କାରଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ

team ind black tie


ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ସୁପର -8 ରାଉଣ୍ଡରେ ପ୍ରଥମ ମଞ୍ଚ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ଠିକ ମଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା । ଭାରତ 47 ରନ୍ ରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା ।

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଡେଭିଡ ଜନସନଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି:

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଖେଳାଳିମାନେ ହାତରେ କଳା ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବାନ୍ଧି ଆସିଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଡେଭିଡ ଜୋନ୍ସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଏହି ବାହୁ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଡେଭିଡ ଜନସନ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ଚତୁର୍ଥ ମହଲା ବାଲକୋନିରୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ସେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଉଦାସୀନତାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ।

ବିସିସିଆଇ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛି:

bcci tweet

ବିସିସିଆଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ଗୁରୁବାର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି।

ଡେଭିଡ ଜନସନ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ:

1996 ମସିହାରେ ଡେଭିଡ ଜନସନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ 8 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ 2 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ 39 ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ଏବଂ 33 ତାଲିକା ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳିଥିଲେ । ଡେଭିଡ ଜନସନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଗୋଟିଏ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସୁଯୋଗ ପାଇନଥିଲେ ।