ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ଏହି ବଡ଼ କାରଣରୁ ପୂଜାରାଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ଦେଲେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଆଉ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା, ନିଜେ ଗାଭାସ୍କର ଦେଲେ ସ୍ପେସିଆଲ କେପ୍

  1. Home
  2. Cricket News

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ଏହି ବଡ଼ କାରଣରୁ ପୂଜାରାଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ଦେଲେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଆଉ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା, ନିଜେ ଗାଭାସ୍କର ଦେଲେ ସ୍ପେସିଆଲ କେପ୍

pujara and gavaskar


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର: ଭାରତୀୟ ଦଳର ଟେଷ୍ଟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର।   ପୂଜାରାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାରଣ ଏହା ତାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରର 100 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଅଟେ। ଯାହା ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ସ୍ମରଣୀୟ କରିଛି। 

cheteshwar-pujara-receives-his-100th-test-cap-from-sunil-gavaskar

ଏହି ଅବସରରେ ପୂଜାରାଙ୍କ ସମସ୍ତ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏହି ଐତିହାସିକ ଉତ୍ସବରେ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର 100 ତମ ଟେଷ୍ଟ୍ କ୍ୟାପ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଯାହାକୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସ୍ତମ୍ଭ କୁହାଯାଏ। ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କୁ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଏହି କ୍ୟାପ୍ ଦେଇଥିଲେ।

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: 

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ତାଙ୍କର ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ସେ 2010 ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ 9 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ।  ସେବେଠାରୁ ସେ 100 ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର 169 ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ 7201 ରନ ଆସିଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ 19ଟି ଶତକ ଏବଂ 3 ଟି ଦ୍ଵିଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ତାଙ୍କ ନାମରେ 34ଟି ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ , 844 ଟି ଚୌକା ଏବଂ 15ଟି ଛକା ରହିଛି। ତେବେ କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି ପୂଜାରା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ 100 ତମ ମଧ୍ୟ ଖେକୁଛନ୍ତି। 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ: IND vs AUS: ବୋର୍ଡର୍ -ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ପରେ ଭାରତର ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳି ନେବେ ଅବସର, ନିଜେ କଲେ ଖୁଲାସା