ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି ହୋଇଗଲେଣି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବୋଝୋ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଡ ମ୍ୟାଚ ରେ ହେଉଛନ୍ତି ଫ୍ଲପ୍

  1. Home
  2. Cricket News

ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି ହୋଇଗଲେଣି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବୋଝୋ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଡ ମ୍ୟାଚ ରେ ହେଉଛନ୍ତି ଫ୍ଲପ୍

shubman-gill-always-flop


ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରେ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି, ଯାହାର ନାମ ବହୁତ ବଡ । ତାଙ୍କର ପରିସଂଖ୍ୟାନ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ । ତାଙ୍କ ରେକର୍ଡରେ ଦୁଇ ଶତକ ଏବଂ ଶତକ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଦଳ ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକ କରେ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଜଣେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ସମାନ । ସେ ଯେତେବେଳେ ବି ବଡ଼ ସୁଯୋଗ ଆସେ, ନିରାଶ କରନ୍ତି । ଏହି ଖେଳାଳୀ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା…

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ନିରାଶ କରନ୍ତି:

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଯୁବ ଖେଳାଳି ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି । ତାଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରିନ୍ସ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । 2023 ମସିହାରେ, ଗିଲ୍ ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ବହୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ।

ସେ ODI, T20 ଏବଂ ଟେଷ୍ଟରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟ ODI ଫର୍ମାଟରେ ଏକ ନମ୍ବର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ନିଜେ 2023 ରେ, ଯେତେବେଳେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଶୁଭମନ୍ ଙ୍କୁ ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା, ସେ ନିରାଶ କରିଥିଲେ ।

gill century and 3 players

ଜୁନ୍ 2023 ରେ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ଭାରତ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଆଶା କରିଥିଲା, ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଶତକ ହାସଲ କରି WTC ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଫାଇନାଲରେ ସେ ନିରାଶ କରିଥିଲେ । ସେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 13 ରନ୍ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ 18 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ର ଫାଇନାଲରେ ଗିଲଙ୍କ ଠାରୁ ଆଶା ଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ମାତ୍ର 4 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ କୌଣସି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଜିତି ନାହିଁ । ତେଣୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଚାଲିଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି କିନ୍ତୁ ସେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ମାତ୍ର 2 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।