ୟଙ୍ଗ ଇଣ୍ଡିଆ ର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ ଏହି 5 ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳି ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରୁ ହେବେ ବାହାର, ମିଳିବ ନାହିଁ ସ୍ଥାନ

  1. Home
  2. Cricket News

ୟଙ୍ଗ ଇଣ୍ଡିଆ ର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ ଏହି 5 ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳି ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରୁ ହେବେ ବାହାର, ମିଳିବ ନାହିଁ ସ୍ଥାନ

5 players


ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ 4-1 ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଯିବ, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଥମେ ଟି -20 ସିରିଜରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ପଡିବ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ସିରିଜ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଖେଳାଳି ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଆଗାମୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ୟଙ୍ଗ ଇଣ୍ଡିଆ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବେ। ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଥିବାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଟି -20 ଦଳକୁ ଫେରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡୁଛି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହିପରି ପାଞ୍ଚଜଣ ଖେଳାଳୀ, ଯେଉଁମାନେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ନାହିଁ ।

ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍:

ravichandran aswin

ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଗତ ବର୍ଷର ବିଶ୍ୱକପ୍ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ଅଶ୍ୱିନ ଭାରତର ଟି -20 ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି। ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମୟରେ, ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ରବି ବିଷ୍ଣୁଇ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଅକ୍ଷାର ପଟେଲଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଶିଖର ଧାୱନ:

shikhar-dhawan

ଅଭିଜ୍ଞ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶିଖର ଧାୱନ ଜୁଲାଇ 2021 ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ଧାୱନ ଛୋଟ ଫର୍ମାଟରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ନାହିଁ । ଏବେ ଧାୱନ ଏକଦିବସୀୟ ଦଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି ।

ମହମ୍ମଦ ଶାମି:

Shami

ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ଶାମି ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ 24 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ନିକଟରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଏହି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ରେ ଶାମିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବୋଲର ଅଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇନାହାଁନ୍ତି । ଶାମି ODI ଫର୍ମାଟରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଟି -20 ଦଳରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି । ଗତ ବର୍ଷର ବିଶ୍ୱକପରେ ଶାମି ତାଙ୍କର ଶେଷ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ କ୍ରିକେଟର କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ମୁକେଶ କୁମାର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ଆବେଶ ଖାନଙ୍କ ଭଳି ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶାମି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହେବେ ନାହିଁ ।

ଭୂବନେଶ୍ୱର କୁମାର:

bhuvneswar kumar

ଟି -20 ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ ଭବନେଶ୍ୱର କୁମାର ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତର ଦ୍ୱିତୀୟ ସଫଳ ବୋଲର । 87 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ପରେ ଭୁଭି 90 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ସମ୍ପ୍ରତି ମୁସ୍ତାକ୍ ଅଲି ଟ୍ରଫିରେ ଭୁଭି 16 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ସତ୍ୱେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଥିଲା । 33 ବର୍ଷୀୟ ଭୁଭି ଗତ ବର୍ଷ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ଅଭିଜ୍ଞ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମଧ୍ୟ ଆଗାମୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ଭଳି ମନେ ହେଉନାହିଁ।

ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ:

Dinesh kartik

ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ମଧ୍ୟ ଗତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ସେହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ ପରେ କାର୍ତ୍ତିକ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି । 38 ବର୍ଷୀୟ କାର୍ତ୍ତିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ମନ୍ତବ୍ୟ କମେନ୍ଟଟେଟର ହୋଇଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । କାର୍ତ୍ତିକ ପୁଣି ଥରେ ଆଇପିଏଲର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜନରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। କାର୍ତ୍ତିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ।