ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଘାତକ ଖେଳାଳି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କୁ ମିଳିଗଲା, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ନିଜେ ଏହି ନାମ ପ୍ରକାଶ କଲେ

  1. Home
  2. Cricket News

ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଘାତକ ଖେଳାଳି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କୁ ମିଳିଗଲା, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ନିଜେ ଏହି ନାମ ପ୍ରକାଶ କଲେ

sanju on sandip


ମେ 25 ରେ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ 36 ରନ୍ ରେ ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଟିକେଟ ପାଇପାରିନଥିଲେ ।

ସିଜନ ଆରମ୍ଭରେ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଏକ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ଦଳ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପରାଜୟର ଶିକାର ହେବା ପରେ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା । ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଦଳର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି ।

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏହି ବୋଲରଙ୍କୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରିଥିଲେ:

ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ । ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍, ବିରାଟ କୋହଲି, ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍, ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନେ ନିଜ ବ୍ୟାଟିଂ ସହିତ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥିଲେ।

କିନ୍ତୁ ସେପଟେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବୋଲର କିଲର ବୋଲିଂ କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଏହି ବୋଲରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସମାରୋହରେ ସେ ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମାଙ୍କ ବୋଲିଂ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ହୋଇପାରିବେ । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଦାବି କରିଛନ୍ତି, “ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମାଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି । ନିଲାମରେ ନିଆଯାଉ ନାହିଁ ଏବଂ ବଦଳ ଭାବରେ ଫେରି ଆସିବ ନାହିଁ, ଯେପରି ସେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମେ ପରିସଂଖ୍ୟାନକୁ ଦେଖିବା, ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମା ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପରେ । ଏହା ଏକ ଭଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଥିଲା। ”

ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ, ଯାହା ଦଳ ପାଇଁ ଭୁଲ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ଦଳ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ମାତ୍ର 175 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲା । ଏଥିରେ 34 ଟି ବଲରେ 50 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍ଙ୍କର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଦାନ ଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଦଳ 20 ଓଭରରେ ସାତୋଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ସ୍କୋରବୋର୍ଡରେ 139 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।