ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024: ସୁପର-8 ରେ ପହଁଚିଲା ଭାରତ, ଏହି 3 ଟିମ ସହିତ ହେବ ଯୁଧ, ଦେଖନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ

  1. Home
  2. Cricket News

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024: ସୁପର-8 ରେ ପହଁଚିଲା ଭାରତ, ଏହି 3 ଟିମ ସହିତ ହେବ ଯୁଧ, ଦେଖନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ

ind super 8


ସୁପର -8 ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ: ମହାକୁମ୍ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ କ୍ରିକେଟ୍ 2024 ରେ ସୁପର -8 ରାଉଣ୍ଡ ପାଇଁ ସମସ୍ତ 8 ଟି ଦଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଜୁନ୍ 1 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଅନେକ ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ।

ଯେଉଁଠାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭଳି ବଡ ଦଳ ସୁପର -8 ରୁ ବାଦ ପଡିଲେ । ଯେତେବେଳେ କି ଆମେରିକା ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଦଳ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଦଳଗୁଡିକ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସୁପର -8 ରେ ଏକ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଥିଲେ ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ସୁପର -8 ରେ 3-3 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ:

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ, ଆମେରିକା, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶର ଦଳ ସୁପର- 8 ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ସୁପର -8 ରେ, ଦଳଗୁଡିକ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚାରୋଟି ଗୋଷ୍ଠୀରେ ବିଭକ୍ତ ହେବେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ସୁପର- 8 ରାଉଣ୍ଡରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ। ସୁପର- 8 ରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୋଷ୍ଠୀର ଟପ୍-2 ରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବେ ।

ଗ୍ରୁପ୍ -1: ଭାରତ, ବାଂଲାଦେଶ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

ଗ୍ରୁପ୍-୨: ଆମେରିକା, ଇଂଲଣ୍ଡ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା

ଭାରତର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ହେବ:

ଭାରତୀୟ ଦଳ ସୁପର -8 ର ଗ୍ରୁପ୍ -1 ରେ ଅଛି । ଏଠାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବାଂଲାଦେଶ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ 20 ଜୁନ୍, ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ 22 ଜୁନ୍ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ 24 ଜୁନ୍ ଖେଳିବ।

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶକୁ ଆଦୌ ହାଲୁକା ଭାବେ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ନାହିଁ। ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭଳି ଏକ ବଡ଼ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା ।

ସୁପର- 8 ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ:

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବନାମ ଭାରତ - 20 ଜୁନ୍, ବାରବାଡୋସ୍

ଭାରତ ବନାମ ବାଂଲାଦେଶ- 22 ଜୁନ୍, ଆଣ୍ଟିଗୁଆ

ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ - 24 ଜୁନ୍, ସେଣ୍ଟ ଲୁସିଆ