ସେହୱାଗ ଚୟନ କଲେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ, କହିଲେ ଏହି ସବୁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସାମିଲ କଲେ ଜିତିବ ଭାରତ

  1. Home
  2. Cricket News

ସେହୱାଗ ଚୟନ କଲେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ, କହିଲେ ଏହି ସବୁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସାମିଲ କଲେ ଜିତିବ ଭାରତ

sehwag on t20 wc


ଭାରତର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଦଳ ଚୟନର ସମୟ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବାରୁ ବହୁ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଦଳ ଦଳ ସମ୍ପର୍କରେ ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲରେ ଏପରି ଅନେକ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ କ୍ରମାଗତ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେତୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ 11 ଜଣିଆ ଦଳ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି । ଏକ ପୋଡକାଷ୍ଟ ସୋ ସମୟରେ ସେ 11 ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସେ ଅନ୍ତିମ 11 ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ଖେଳୁଥିବା ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନ:

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ଖେଳୁଥିବା ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସେହୱାଗ ପ୍ଲେ -11 ରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଏହି 30 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର 5 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ସେ ମୁମ୍ବାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ବଲରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ। ସନ୍ଦୀପ ଭାରତ ପାଇଁ ମାତ୍ର 2 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି, ଯାହା କେବଳ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଥିଲା | ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସେହୱାଗ ଶିବମ୍ ଦୁବେ କିମ୍ବା ରିଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କୁ ପ୍ଲେ -11 ରେ ରଖିବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।

 ind team sad

ସେହୱାଗ ପ୍ଲେ -11 ରେ ରିଙ୍କୁ ସିଂ କିମ୍ବା ଶିବମ୍ ଦୁବେଙ୍କୁ ବାଛିବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ଏହି ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ର ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି ।କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସର ରିଙ୍କୁ ସିଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା 7 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 159 ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ 107 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।

ଏଥି ସହିତ ଶିବମ୍ ଦୁବେ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ଚିରି ପକାଉଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଏହି ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 8 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 311 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ 170 ସହିତ ଚାରି ଓ ଛକା ମାରିଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ମେଗା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ନଜର ଆସିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେହୱାଗ ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି, ମାରାତ୍ମକ ଯୁବ ଓପନର୍ ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ, ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ପନ୍ତଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଚୟନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ବୋଲିଂରେ ସ୍ପିନର ଭାବରେ ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂରେ ରଖାଯାଇଛି ।

ସେହୱାଗ ଦ୍ୱାରା ମନୋନୀତ -11 ଜଣିଆ ଦଳ:

ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଅଧିନାୟକ), ଯଶଭି ଜସୱାଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଋଷଭ ପନ୍ତ, ରିଙ୍କୁ ସିଂ / ଶିବମ ଦୁବେ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମା ।