ODI ରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ହେଲେ ଭାବପ୍ରବଣ, ରୋହିତ-କୋହଲିଙ୍କୁ ନେଇ କହିଦେଲେ ଏମିତି

  1. Home
  2. Cricket News

ODI ରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ହେଲେ ଭାବପ୍ରବଣ, ରୋହିତ-କୋହଲିଙ୍କୁ ନେଇ କହିଦେଲେ ଏମିତି

sanju on rohit kohli


ଗୁରୁବାର ଦିନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ତୂଫାନୀ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଜୟରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚ ରେ ସାମସନ୍ ଆଫ୍ରିକୀୟ ବୋଲରମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ଖେଳିଥିଲେ ।

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଶତକ ମଧ୍ୟ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ‘ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍’ ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପରେ ସେ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି?

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଟପ୍ କ୍ରମରେ ଖେଳିବା ବିଷୟରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି:

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଜୟରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ 'ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍' ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ରୋହିତ-କୋହଲିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ସଞ୍ଜୁ:

ସଞ୍ଜୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟପ୍ ଅର୍ଡରରେ ଖେଳିବାର ଏକ ସୁବିଧା ଅଛି | କାରଣ ଏହି କାରଣରୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅତିରିକ୍ତ ବଲ୍ ପାଆନ୍ତି । ସିନିଅର ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଶ୍ରାମ ପରେ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି ଏବଂ ବିଶେଷ କରି ଫଳାଫଳକୁ ବିଚାର କରି ଏହି ଉପରେ ଆମର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ । ମୁଁ ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛି ତେଣୁ ଏହା ଭଲ ଅଟେ । ୱିକେଟ୍ ଏବଂ ବୋଲରଙ୍କ ମାନସିକତା ବୁଝିବା ପାଇଁ ଏହି ଫର୍ମାଟ୍ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅତିରିକ୍ତ ସମୟ ଦେଇଥାଏ ।

“ସମଗ୍ର ଦେଶ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗର୍ବିତ ଯେ ତିଲକ ଭର୍ମା ଆଗକୁ ଯାଇଛନ୍ତି, ତାଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ଆଶା ଅଛି । ସିନିୟରମାନେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ମନ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଜୁନିୟରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ପ୍ରତି 2-3 ଦିନରେ ଭ୍ରମଣ କରିବା ଏବଂ ଖେଳିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସହଜ ନୁହେଁ । ”

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ତିନି ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ସେ6 ଟି ଚୌକ କା 3ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ 114 ବଲରେ 108 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ତିଲକ ଭର୍ମାଙ୍କ ସହ 116 ରନର ସହଭାଗିତା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।