ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତା ରେ ରୋହିତ, ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଦଳରୁ କରିବେ ବାହାର

  1. Home
  2. Cricket News

ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତା ରେ ରୋହିତ, ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଦଳରୁ କରିବେ ବାହାର

rohit


ସୁପର -8 ରେ ଭାରତ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ 47 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲ ଆଡ଼କୁ ଗତି କରିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଗ୍ରୁପ୍-ଏ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ସେମାନେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ, ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ପରେ ଆମେରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ଚତୁର୍ଥ ଗ୍ରୁପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ କାନାଡା ବିପକ୍ଷରେ ହୋଇଥିଲା ଯାହା ବର୍ଷା ହେତୁ ଧୋଇ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଫର୍ମ ହେଉଛି ଭାରତ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ବଡ ଟେନସନ । ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗୋଟିଏ ବି ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିବାରେ ସଫଳ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ଆମେରିକା ଭଳି ଛୋଟ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଶାନ୍ତ ରହିଛି । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସୁପର -8 ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ 24 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ।

kohli rohit sad

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଖେଳାଯାଇଥିବା ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ମାତ୍ର 5 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଯଦି ଟ୍ରଫି ଜିତିବା ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଦାବି କରିବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ କୋହଲିଙ୍କ ଫର୍ମକୁ ଫେରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ।

ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ନାମ ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦଳରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଷ୍ଟାର ଆଶା ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । ଆମେରିକା ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ବ୍ୟତୀତ ସେ ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିନଥିଲେ । ଯଦି ସେ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚଗୁଡିକରେ ପ୍ଲେ -11 ର ଏକ ଅଂଶ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ପଡିବ ।

Shivam-Dube

ଦୁନିଆର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର 7 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବୋଲିଂ ବେଳେ ମାତ୍ର 1 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସୁପର-8 ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଜାଡେଜା ଫର୍ମ ବାହାରେ ରହିବା ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ଆଲାର୍ମ ଘଣ୍ଟି କାରଣ ଏହି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମ୍ୟାଚକୁ ଏକକ ଭାବରେ ଟର୍ନ କରିବାର ଶକ୍ତି ରହିଛି।

Jadeja

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସୁପର- 8 ମ୍ୟାଚ୍ ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯିବ । ବାଂଲାଦେଶ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ 22 ଜୁନ୍ ଥିବାବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହିତ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ 24 ଜୁନ୍ ରେ ହେବ । ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଭାରତକୁ ଯକୌଣସି ମୂଲ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳ 1 ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ଗ୍ରୁପ୍ -1 ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ।