ଏହି 3 ଖେଳାଳି ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତା ରେ ରୋହିତ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ରେ ଭାରତର ପରାଜୟ ପାଇଁ ଦାୟୀ ହେବ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ

  1. Home
  2. Cricket News

ଏହି 3 ଖେଳାଳି ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତା ରେ ରୋହିତ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ରେ ଭାରତର ପରାଜୟ ପାଇଁ ଦାୟୀ ହେବ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ

Rohit-Sharma-tension


ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଯିବାକୁ ଯାଉଛି । ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜୁନ୍ ୨ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍ ଠାରୁ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଏହାର ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

ଜୁନ୍ ମାସରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ଭାରତ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ । କାରଣ ଭାରତରେ 11 ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଜିତିବାର ମରୁଡ଼ିକୁ ଶେଷ କରିବାର ସୁଯୋଗ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ଲାଗୁଛି ଯେ ପୁଣି ଥରେ କୋଟି ପ୍ରଶଂସକ ନିରାଶ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। କାରଣ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବହୁତ ଖରାପ ଦେଖାଯାଉଛି ।

ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଖରାପ ନୁହଁ । କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ତିନିଜଣ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି, ଯାହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶାଜନକ ଏବଂ ଭାରତକୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିପାରେ । ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ଏହି ଖେଳାଳୀ କିଏ ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା:

bcci punish pandya

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଦେଖାଯାଉଛି । ସମ୍ପ୍ରତି ଆଇପିଏଲରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଖରାପ ଥିଲା। ବଲ୍, ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ଏପରିକି ଅଧିନାୟକତ୍ୱ, ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ବିଭାଗ ଏକ ବିରାଟ ଫ୍ଲପ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତକୁ ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ (ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024) ରେ ତାଙ୍କର ଖରାପ ଫର୍ମର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିପାରେ ।

ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା:

କେବଳ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ନୁହଁନ୍ତି ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଉଭୟ ବଲ୍ ଏବଂ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଫ୍ଲପ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି | ଯଦିଓ ଜାଡେଜା ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ସହ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ନିଜର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବହୁତ ଖରାପ ଅଟେ। ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ଧୀର ଅଟେ। ଏହି କାରଣରୁ, ଭାରତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ କ୍ଷତି ସହିପାରେ ।

Jadeja
 
ଯଦି ଆମେ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ଜାଡେଜାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, IPL 2024 ସମୟରେ, ଜାଡେଜା 14 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ହାରାହାରି 44.50 ରେ 267 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ 142.78 । ଜଣେ ବୋଲର ଭାବରେ ସେ ହାରାହାରି 46.13 ଏବଂ ଅର୍ଥନୀତି ହାର 7.85 ରେ ମାତ୍ର 8 ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ:

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ମଧ୍ୟ ଏକ ଫ୍ଲପ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରୁଛନ୍ତି । ଆରସିବି ପାଇଁ ଖେଳିବାବେଳେ ସେ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ବହୁତ ଖରାପ ବୋଲିଂ କରିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ସିରାଜ ଭାରତର ବୋଲିଂ ୟୁନିଟର ଜଣେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳାଳି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ହୋଇଛି। ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

Siraj

କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଅର୍ଥନୀତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ହୋଇଛି, ଯାହା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ । ଯଦି ଆମେ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ସେ ହାରାହାରି 13 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ 13 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ 9 ର ଅର୍ଥନୀତି କରିଛନ୍ତି ।