ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପାଟ କମିନ୍ସ କଲେ ଗର୍ଜନ, କହିଲେ "ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ କୁ ଆମେ..."

  1. Home
  2. Cricket News

ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପାଟ କମିନ୍ସ କଲେ ଗର୍ଜନ, କହିଲେ "ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ କୁ ଆମେ..."

pat cummins st


ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ରେ ଜବରଦସ୍ତ ଖେଳୁଛି । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଦୁଇଟି ପରାଜୟ ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରମାଗତ 3 ଟି ବିଜୟ ହାସଲ କଲା । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ 25 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା ​​।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ 309 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଚମତ୍କାର ବିଜୟ ପରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଲେ । ଯେଉଁଠାରେ ସେ ତାଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି | ତେବେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଏକ ବଡ଼ କଥା କହିଛନ୍ତି।

AUS ବନାମ NED: ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ:

ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ତାଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ:-

pat

“400 ସ୍କୋର କରିବା ଏବଂ ତା’ପରେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିବା ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ଆନନ୍ଦ ଆଉ କିଛି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ଆମେ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ଶୈଳୀରେ ଖେଳିଲୁ । ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିଲା ପାୱାରପ୍ଲେରେ ୱିକେଟ୍ ପାଇବା, ଆମେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲୁ ।

ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ କଥା କହିବାକୁ ଗଲେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ଭଲ ଦଳ, ଆମକୁ ଧରାମସାଲାରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ଆମେ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛୁ, ଆମକୁ ଆଗକୁ ସେମିଫାଇନାଲ ରେ ଭାରତ ଭଳି ଦେଶ ସହ ଖେଳିବାକୁ ପଡିପାରେ ତେବେ ଆମେ ଆମର ଉକୃଷ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବୁ ।

AUS ବନାମ NED: ମ୍ୟାଚ୍ ସ୍ଥିତି:

ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି 399 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଓପନର୍ ଡେଭିଡ୍ ୱାର୍ଣ୍ଣର 104 ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିବାବେଳେ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ 106 ରନ୍ ର ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇବା ବେଳେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ 90 ରନ୍ ରେ ଆଲ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲା ।